ZMIANY w rządzie. Kobieta na zastępcę Morawieckiego

2020-04-08 18:38 CHA
Jadwiga Katarzyna Emilewicz
Autor: Maciek82301 [CC BY-SA 4.0]

Poniedziałkowa dymisja Jarosława Gowina wywołała nie lada polityczne trzęsienie ziemi. Lider Porozumienia nie doszedł do zgody z Jarosławem Kaczyńskim, jeśli chodzi o termin wyborów prezydenckich. Kto zajmie jego miejsce w fotelu wicepremiera? To już wydaje się przesądzone. Jutro ma odbyć się uroczystość powołania nowego zastępcy Mateusza Morawieckiego.

- Ponieważ nie przekonałem koalicjantów do przełożenia wyborów, podaję się do dymisji. Na stanowisko wicepremiera rekomendujemy Jadwigę Emilewicz – ogłosił w poniedziałek w Sejmie Gowin. Jak przekonywał, politycy PiS przyjęli życzliwie jego zalecenie. I te słowa zdaje się właśnie potwierdzają. - Jutro przed południem Jadwiga Emilewicz zostanie powołana na wicepremier rządu – poinformował reporter radia RMF Patryk Michalski. - Podczas uroczystości mają obowiązywać szczególne środki bezpieczeństwa. Uczestnicy mają mieć rękawiczki ochronne – dodawał dziennikarz na Twitterze.

ZOBACZ TEŻ: Kim jest Jadwiga Emilewicz?

Jadwiga Emilewicz w rządzie zasiada od 2015 roku. Najpierw jako podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, następnie minister przedsiębiorczości i technologii, a obecnie szefowa resortu rozwoju. Jednocześnie Emilewicz jest wiceprezesem Porozumienia Jarosława Gowina.

Express Biedrzyckiej gość Janusz Korwin-Mikke: Kaczyński powinien być królem Polski.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze