Żona Dudy Agata Kornhauser-Duda. Kim jest żona prezydenta elekta, przyszła Pierwsza Dama?

2015-05-21 21:15

Żoną Andrzeja Dudy od 20 lat jest Agata Kornhauser-Duda. Kim jest Agata Kornhauser-Duda? Gdzie pracuje, czym się zajmuje, co robi, skąd pochodzi? Dowiedz się wszystkiego o żonie Andrzeja Dudy, Agacie.

Agatę Kornhauser-Dudę poznaliśmy w czasie konwencji inaugurującej kampanię wyborczą jej męża Andrzeja Dudy. Kandydat na prezydenta przedstawił wówczas swoją rodzinę, żonę, córkę i rodziców. Od tamtego dnia Agata Kornhauser-Duda często pojawiała się u boku męża ubiegającego się o fotel prezydenta. Kim jest żona Andrzeja Dudy? Agata Kornhauser-Duda jest z wykształcenia germanistką i uczy języka niemieckiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie, którego absolwentem jest Andrzej Duda. Państwo Dudowie poznali się jeszcze w liceum, pod koniec trzeciej klasy na jednej z imprez. Nie od razu między nami zaiskrzyło. Nasz związek wykluwał się powoli. Jesienią 1990 roku zostaliśmy parą, mówił w rozmowie z „Super Expressem” Andrzej Duda. Ślub wzięli w trakcie studiów w 1994 roku wzięli ślub cywilny, a w lutym 1995 roku kościelny. W 1995 roku, na świat przyszła ich córka Kinga.  Kinga Duda jest jedyną córką Andrzeja i Agaty Dudów. Na oficjalnej stronie Andrzeja Dudy możemy przeczytać: Jestem szczęściarzem, mam wspaniała i mądrą żonę.

Agata Kornhauser-Duda jest córką znanego poety, prozaika i krytyka literackiego oraz tłumacza literatury chorwackiej i serbskiej, Juliana Kornhausera. Ojciec Agaty Kornhauser-Dudy jest profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego i wiceprzewodniczącym Rady Języka Polskiego. To autor wierszy, między innymi zbioru „Wiersze dla Agatki”.

Żona Andrzeja Dudy bardzo wspierała męża w czasie kampanii wyborczej. Pojawiała się razem z nim w czasie oficjalnych spotkań, a także była bohaterką spotów wyborczych kandydata PiS na prezydenta. Ja będę głosować na Andrzeja i nie dlatego, że jest moim mężem. Ale dlatego, że mu zaufałam. Jeśli Andrzej obiecuje godne życie w bezpiecznej Polsce, to nie jest to pusta obietnica. On to na pewno spełni, mówiła w jednym z nagrań.

Zobacz: Kinga Duda ma chłopaka? Tajemnice córki Andrzeja Dudy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE