Żona Jana Olszewskiego MOCNO o Macierewiczu. Te słowa zastanawiają

2019-11-12 8:11 ks
Jan Olszewski i Antoni Macierewicz
Autor: Jacek Dominski/REPORTER Jan Olszewski i Antoni Macierewicz

Dziś marszałek senior Antoni Macierewicz (71 l.) otworzy pierwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji. To ogromne wyróżnienie dla byłego szefa MON i bliskiego przyjaciela Jana Olszewskiego (+88 l.). - Mój mąż byłby z Antka bardzo dumny – mówi w rozmowie z „Super Expressem” wdowa po byłym premierze, Marta Olszewska (87 l.).

To na łamach „SE” w lutym Marta Olszewska opowiadała, że Antoni Macierewicz był przy jej mężu w szpitalu niemal do końca. - Zapewnił mnie, że mój mąż się nie męczył, nagle zasnął i nastąpił koniec… – mówiła Olszewska. Macierewicz i Olszewski byli dobrymi przyjaciółmi od lat. Dlatego wdowa po byłym premierze cieszy się, że to właśnie Macierewicz jako marszałek senior otworzy dziś obrady Sejmu.

- Jestem dumna i bardzo się cieszę. Mój mąż też byłby dumny z tego, bo zawsze chwalił Antoniego, byli dobrymi przyjaciółmi – wyznaje nam Marta Olszewska. - Panu prezydentowi ogromnie zależało na tym, aby marszałkiem seniorem w Sejmie był ktoś, kto miał piękną kartą opozycyjną - ktoś, kto zasłużył się ogromnie dla państwa polskiego. Stąd decyzja, aby marszałkiem seniorem Sejmu był pan minister Antoni Macierewicz - uzasadniał decyzję Andrzeja Dudy (47 l.) jego rzecznik Błażej Spychalski (34 l.).

W trakcie dzisiejszych obrad obu izb parlamentu ma dojść do wyboru prezydiów Sejmu i Senatu. Kandydatem opozycji na marszałka izby wyższej jest prof. Tomasz Grodzki (61 l.) z Platformy. Jej zdaniem w prezydium powinni znaleźć się także reprezentanci PSL, Lewicy i senatorów niezależnych. - Myślę, że powinno być przynajmniej dwóch przedstawicieli PiS, przecież my mamy najliczniejszy klub, prawie połowę – mówił tymczasem w radiowej Jedynce Stanisław Karczewski (64 l.), ustępujący marszałek Senatu. Co się stanie, jeśli opozycja się na to nie zgodzi? - Nie jest wykluczone, że wówczas PiS, który ma większość w Sejmie, ograniczy liczbę reprezentantów opozycji w prezydium izby niższej – mówi jeden z posłów partii rządzącej

Najnowsze