Zwiefka zastąpi Protasiewicza. Obu skompromitowali Niemcy

2014-03-13 20:49

Tadeusz Zwiefka zostanie szefem kampanii Platformy Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego - donosi "Wprost". Zastąpi Jacka Protasiewicza, skompromitowanego po aferze na niemieckim lotnisku. Tyle, że Zwiefka również został skompromitowany. Też przez niemieckie media.

Decyzja o wyborze nowego szefa kampanii zapadła podczas obrad zarządu Platformy Obywatelskiej - donosi Wprost. - Zwiefka jest posłem do Parlamentu Europejskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej od 2004 roku. Nim zaczął karierę w polityce pracował jako dziennikarz telewizyjny w Telewizji Polskiej i wykładowca akademicki.

Pierwotnie szefem kampanii PO miał być europoseł Jacek Protasiewicz. Zrezygnował on z pełnienia tej funkcji oraz z kandydowania do Parlamentu Europejskiego po incydencie na lotnisku we Frankfurcie, który opisał niemiecki tabloid "Bild", a za nim wszystkie polskie media.

Zwiefka również stał się swego czasu negatywnym bohaterem niemieckich mediów. Telewizja RTL pokazała, jak składa podpis o obecności na obradach w Parlamencie Europejskim, kasuje tym samym 284 euro diety, ale zamiast obradować, jedzie na lotnisko, by zdążyć na samolot do Polski. Zwiefka zachował się tak w 2008 roku.

ZOBACZ WIĘCEJ: Zwiefka, oddaj kasę!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE