Pomagamy z każdym krokiem

2019-09-09 23:05 Materiał Partnerski
5. PKO Bieg Charytatywny. Pomagamy z każdym krokiem
Autor: 5. PKO Bieg Charytatywny

To będzie bieg inny niż wszystkie, bo nie ma mety i każdy jego uczestnik może poczuć się zwycięzcą! Gwarantuje też satysfakcję, dając szansę na pomoc innym. Celem biegu jest zebranie środków na edukację pozaszkolną dla dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. W 5. PKO Biegu Charytatywnym odbywającym się w 100-lecie PKO Banku Polskiego, na każdym z 12. stadionów, gdzie się rozegra, wystartuje 100 drużyn!

Bieg ruszy 14 września na 12 stadionach w kraju, czyli w: Białymstoku, Bydgoszczy, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Rudzie Śląskiej, Słupsku, Warszawie i Wrocławiu. W każdej lokalizacji, przez godzinę biegać będzie po sto 5-osobowych drużyn.

Najważniejsze jest pomaganie

Wszystkie drużyny, jak co roku, będą starać się przebiec jak najwięcej okrążeń stadionów. Wszystkie, chcąc być najlepszymi w pomaganiu, będą ze sobą rywalizować. Dla wszystkich najważniejszy jest cel: wsparcie edukacji pozaszkolnej podopiecznych ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Aktywność uczestników 5. PKO Biegu Charytatywnego zostanie przeliczona na konkretną pomoc w edukacji dzieci z domów dziecka w 12 województwach, w których odbywa się bieg. Środki przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego. – Edukacja naszych podopiecznych to niezwykle ważna sprawa. Szkoła to nie wszystko. Dzieci powinny uczęszczać na zajęcia rozwijające zainteresowania, pogłębiające wiedzę czy pokazujące praktyczne techniki uczenia się. Wykształcenie jest dla nich szansą na lepszy start. Dziękuję Fundacji PKO Banku Polskiego, że to dostrzega i pomaga naszym dzieciom. Zapraszam na 5. PKO Bieg Charytatywny! – mówi Jan Nowak, dyrektor Domu Dziecka w Równem, wiceprezes Stowarzyszenia „Pomóż Dzieciom”.

Na wiele sposobów

W ciągu czterech poprzednich edycji PKO Biegu Charytatywnego Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała już 3 mln zł. Zaangażowanie uczestników biegu było przeliczane na posiłki dla potrzebujących dzieci. – Teraz też pomagamy dzieciom, ale wspieramy ich edukację pozaszkolną np. kursy przygotowawcze do egzaminów, zajęcia dodatkowe z przedmiotów ścisłych czy rozwijających logiczne myślenie. Możemy im pomóc na kilka sposobów – startując w sztafecie, kibicując swojej drużynie lub przekazując środki na PKO Bieg Charytatywny korzystając z funkcji „Pomagaj z nami” w aplikacji IKO. Zachęcam! – mówi Małgorzata Głębicka. Bieg można wspierać także dokonując wpłaty na konto Fundacji PKO Banku Polskiego: 10 1020 1068 0000 1302 0282 5065. Liczy się każda złotówka!

5. PKO Bieg Charytatywny
Autor: 5. PKO Bieg Charytatywny
Najnowsze