984 inwestycje ze wsparciem sejmiku. I to tylko w tym roku!

i

Autor: Materiały prasowe

I to tylko w tym roku!

984 inwestycje ze wsparciem sejmiku

2022-11-25 0:05

Sejmik Mazowsza stawia na lokalne inwestycje. Tylko w tym roku w ramach m.in. 14 autorskich programów wsparcia władze województwa pomogły zrealizować aż 984 projekty w Warszawie i okolicznych powiatach.

Najwięcej pieniędzy sejmik przeznaczył na inwestycje zdrowotne, w tym m.in. na modernizację oddziałów w szpitalu bródnowskim czy w Konstancinie-Jeziornie. Stołeczne dzielnice aktywnie korzystały ze wsparcia na modernizacje ulic, budowę ośrodków medycznych, szkół czy boisk.

Samorząd województwa mazowieckiego od lat wspiera miasta, gminy i powiaty w realizacji projektów ważnych dla rozwoju lokalnych społeczności. Jak zauważa marszałek Adam Struzik, ta pomoc pozwala wielu samorządom podjąć decyzję o kolejnej inwestycji. – Czasem słyszymy wprost, że bez tych programów wielu projektów nie udałoby się przeprowadzić. Tak jest z budową dróg, placówek edukacyjnych, medycznych, modernizacją zabytków czy rozbudową infrastruktury sportowej.

208 inwestycji w Warszawie

Władze miasta pozyskały w ramach programów wsparcia środki na realizację 112 projektów. Najwięcej z nich dotyczyło rewitalizacji zabytków, ogródków działkowych, rozbudowy bazy sportowej czy ulic i placówek medycznych. Kolejnych blisko 100 inwestycji to projekty realizowane w marszałkowskich szpitalach, instytucjach kultury. – Potrzeby inwestycyjne aglomeracji warszawskiej, ze względu na liczbę mieszkańców, są bardzo duże. Środki finansowe, które w tym roku przekazaliśmy Warszawie oraz gminom i powiatom wokół Warszawy, będą impulsem do rozwoju  nie tylko tego obszaru, ale i całego Mazowsza – podkreśla przewodniczący sejmiku województwa mazowieckiego Ludwik Rakowski

Duże środki na drogi

Przebudowa ulic na warszawskiej Woli, Pradze Południe, Żoliborzu, a także na terenie podwarszawskich gmin i powiatów to największe projekty, które otrzymały dofinasowanie w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”. W sumie na 46 ważnych dla rozwoju całego województwa projektów samorząd województwa przeznaczył ponad 114 mln zł.

W trosce o klimat i czyste powietrze

Sejmik Mazowsza dofinansowuje również proekologiczne projekty. W ramach dwóch programów „Mazowsze dla klimatu” i „Mazowsze dla czystego powietrza” na terenie Warszawy i podwarszawskich powiatów dofinasowanych zostało 117 projektów. Wśród nich m.in. zagospodarowanie terenu zieleni wraz z ogrodem deszczowym w Wilanowie czy kompleksowe wykonanie zielonego dachu na budynku przy ul. Piaskowej 11 w Warszawie.

Obiekty sportowe dofinansowane

Sejmik Mazowsza przekazał ponad 13,7 mln zł wsparcia na budowę i remonty 54 obiektów sportowych na terenie Warszawy i okolicznych powiatów. Dofinansowane projekty to m.in.: modernizacja stadionu OSiR Targówek przy ul. Łabiszyńskiej 20 w Warszawie, budowa zespołu boisk na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 11 w Warszawie czy remont hali sportowej przy ul. Strumykowej 21.

Po pomoc w przyszłym roku

Warto już dziś planować przyszłoroczne inicjatywy i inwestycje. Wszystkie informacje dla samorządów i organizacji pozarządowych chcących skorzystać z programów wsparcia sejmiku województwa mazowieckiego znajdują się na stronie mazovia.pl. Nabory do kolejnych edycji programów ruszą już na początku przyszłego roku.

Partnerem materiału jest Mazovia