Bezpiecznie na dwóch kołach. Nie zapomnij o ubezpieczeniu motocykla!

i

Autor: Materiały prasowe

Motocykle

Bezpiecznie na dwóch kołach. Nie zapomnij o ubezpieczeniu motocykla!

2022-08-02 12:08

Żadna ulica nie jest zbyt mała i żadna ścieżka nie jest zbyt wąska. Motocyklem można przejechać prawie wszędzie. Radość i czyste emocje z jazdy – na to czekają motocykliści, odliczając dni do letniego sezonu. Ale bez względu na to, ile kilometrów już pokonałeś lub ile pokonasz – zawsze musisz mieć ubezpieczenie OC swojego pojazdu, nawet jeśli jest to tylko motorower.

Zapomniałeś ubezpieczenia? Zapłacisz grzywnę

Moda na jednoślady nie słabnie. Polacy coraz chętniej kupują skutery i mocniejsze maszyny. A wakacje to szczyt sezonu na dwa kółka. Bez względu na to, czy nasz motor stoi nieużywany w garażu, czy korzystamy z niego tylko kilka dni w czasie urlopu – jeśli jest zarejestrowany – musi mieć zawsze ważną obowiązkową polisę OC i to wykupioną na pełne 12 miesięcy.

W innym razie, np. podczas policyjnej kontroli, trzeba się liczyć z wysoką karą. Ale nie zawsze musi nawet dojść do kontroli. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny automatycznie wyszukuje pojazdy, które nie mają polisy, w swoich elektronicznych bazach danych, więc nieprzyjemna niespodzianka może do ciebie przyjść po prostu pocztą w formie wezwania do zapłaty z naliczoną kwotą kary. Grzywna grozi nam już od pierwszego dnia braku ważnego obowiązkowego ubezpieczenia, a w przypadku motocykla kary w 2022 r. wynoszą:

  • brak OC do 3 dni – 200 zł,
  • brak OC od 4 do 14 dni – 500 zł,
  • brak OC powyżej 14 dni – 1000 zł.

Nie warto zatem ryzykować. Należy pamiętać o ważnej polisie, tym bardziej że w przypadku motocykla jest ona zwykle znacznie tańsza niż np. ubezpieczenie samochodu osobowego. 

W LINK4 motocyklista nie musi martwić się o uszkodzoną oponę    

Ubezpieczenie motocykla w LINK4 uwzględnia wszystkie nasze zniżki, a do tego oferuje znacznie więcej niż tylko samo OC. W ramach pakietu otrzymujemy rozbudowany Program Pomocy i Assistance Opony. Zapewnia to nam praktyczną pomoc w razie niespodziewanych kłopotów w podróży. 

Możemy liczyć, że w kraju, w przeciągu pół godziny, zajmie się nami pomoc drogowa. Na miejscu wypadku czy kolizji może zostać usunięte drobne uszkodzenie, a w przypadku poważniejszych zniszczeń nie musimy się martwić o holowanie pojazdu. Mamy limit aż do 100 km. 

Możemy liczyć również na uruchomienie silnika w razie rozładowania akumulatora. Szczególnie przydatna może być pomoc w naprawie uszkodzonej opony. Wiadomo, że na kapciu dalej jechać się nie da, a motocyklem koła zapasowego raczej nie wozimy. W takiej sytuacji laweta odstawi nasz pojazd do zakładu wulkanizacyjnego. Warto jednak zaznaczyć, że ubezpieczenie działa pod warunkiem, że do uszkodzenia opony dojdzie na drodze publicznej twardej. Polisa nie obejmuje uszkodzeń opony powstałych podczas jazdy poza taką drogą, np. po ubitej ziemi, gruzie, kamieniach czy szutrze.

Jeśli nasza maszyna zostanie zniszczona w wyniku wypadku albo skradziona, Program Pomocy zapewnia nam pojazd zastępczy, który otrzymamy na 3 dni.

W LINK4 zakres ubezpieczenia można rozszerzyć o wsparcie, które daje jeszcze większe poczucia bezpieczeństwa. Decydując się na dodatkowe Auto Assistance otrzymamy:

  • pomoc w niemal całej Europie,
  • holowanie do 500 km,
  • dostarczenie paliwa,
  • samochód zastępczy lub nocleg lub transport w razie wypadku lub kradzieży.

Jazda motocyklem może być wspaniałą przygodą, jednak wiąże się też z dużym ryzykiem. Podróżując motocyklem, nie jesteśmy chronieni w takim stopniu jak w przypadku jazdy samochodem. Każda kolizja, a co gorsza wypadek, może zakończyć się poważną kontuzją. Jeśli chcemy zyskać dodatkowe środki w razie uszczerbku na zdrowiu, powinniśmy wykupić dodatkowe ubezpieczenie NNW, które chroni nie tylko kierowcę, ale również pasażera.

Ile kosztuje ubezpieczenie motocykla?

Tu nie ma stałej kwoty. Ostateczna cena polisy OC motocykla, tak jak auta, uzależniona jest od kilku czynników. Są to między innymi: wiek kierowcy, posiadane zniżki, pojemność silnika motocykla, wiek i rodzaj pojazdu. 

Aby wykupić polisę w LINK4, nie musisz nawet wychodzić z domu – ubezpieczenie OC motocykla możesz nabyć przez internet. Wystarczy, że masz dostęp do sieci, by w ciągu kilku chwil stać się właścicielem ubezpieczenia na motocykl. Na stronie internetowej: www.link4.pl dostępny jest praktyczny kalkulator, który łatwo wyliczy całkowity koszt polisy. Warto też porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 4444444 lub osobiście spotkać się z agentem.

Więcej informacji, w tym wszystkie limity i ograniczenia, znajdziemy w OWU na stronie www.link4.pl.

Artykuł powstał we współpracy z Grupą PZU.