Boże Narodzenie 2020 czy można spotkać się z rodziną? Koronawirus święta konferencja premiera NOWE OBOSTRZENIA 21.11

2020-11-21 10:57 md
Wnętrza na Boże Narodzenie
Autor: WestwingNow

Boże Narodzenie 2020 czy można spotkać się z rodziną? Koronawirus święta konferencja premiera NOWE OBOSTRZENIA 21.11. Nadchodzi czas wyjątkowy - Boże Narodzenie. Polacy jak zawsze ochoczo spotykają się wtedy przy rodzinnych stołach, dla wielu osób często jest to jedyna okazja do wizyty w domu rodzinnym w całym roku. A co radzi premier Mateusz Morawiecki w obliczu pandemii koronawirusa i restrykcji z tym związanych?

Morawiecki wprowadził nowe obostrzenia

BOŻE NARODZENIE OBOSTRZENIA

Obecna sytuacja nie jest łatwa dla nikogo. Niestety - pandemia koronawirusa jesienią przybrała na sile i każdego dnia w Polsce odnotowanych jest mnóstwo zakażeń. To sprawiło, że rząd częściowo zdecydował się powrócić do zasad znanych z marca i kwietnia. Niektóre branże zostały zablokowane. Wykluczone są spotkania w restauracjach, zamknięte pozostają także m.in. kluby fitness i siłownie. Ale już niedługo Polacy jak zawsze ochoczo będą chcieli spędzić w gronie swoich najbliższych święta Bożego Narodzenia, co może nieść za sobą ryzyko rozprzestrzeniania zakażeń. Jak na ten temat wypowiedział się premier kraju, Mateusz Morawieckiego, do którego konferencji prasowej doszło w sobotę, 21 listopada?

BOŻE NARODZENIE Z RODZINĄ - CZY MOŻNA?

Wszyscy przedstawiciele rządu, w tym premier Mateusz Morawiecki, wielokrotnie podkreślili, że w okresie świątecznym należy ograniczyć wszelkie wyjazdy i spędzanie Bożego Narodzenia w większym gronie. Jeżeli w tej kwestii - nawet jeśli to trudne - nie zostanie zachowana odpowiedzialność, problem z zakażeniami od samego początku nowego roku może stać się jeszcze poważniejszy.

Najnowsze