Czy ZABRAKNIE szczepionek? Ważne słowa wiceministra zdrowia

2020-10-01 17:47 zw
Bezpłatne szczepionki na grypę dla seniorów.
Autor: UM Radom

Czy w Polsce wystarczy dla wszystkich chętnych szczepionek przeciwko grypie? Sezon zachorowań zbliża się wielkimi krokami. Głos zabrał dziś w tej sprawie wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Ujawnił, czy według aktualnych danych zabraknie Polakom szczepionek.

Sezon zachorowań na grypę zbliża się wielkimi krokami. Czy w Polsce wystarczy dla wszystkich chętnych szczepionek? Głos zabrał dziś w tej sprawie wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jak powiedział, szczepionek przeciwko grypie nie powinno zabraknąć, a ponadto istnieje ich dodatkowa pula, którą skupuje Agencja Rezerw Materiałowych.

Aktualnie liczba dostępnych w naszym kraju szczepionek przeciw grypie to ponad 2,5 miliona. Liczba ta ma wzrosnąć o około pół miliona dzięki dostawom zorganizowanym przez Agencję Rezerw Materiałowych. Dostawy będą prowadzone stopniowo aż do grudnia włącznie. W Polsce część osób może liczyć na 50-procentową refundację szczepionki przeciw grypie. Są to osoby w wieku 65-74 lata, pacjenci z chorobami współistniejącymi, kobiety w ciąży i dzieci od 2 do 5 lat.

Szczepionka przeciw grypie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze