„Dbam o zdrowie – swoje i bliskich – z aplikacją mojeIKP!"

2021-11-26 0:05
cez
Autor: Materiały prasowe

Bezpłatna aplikacja mojeIKP pozwala skuteczniej zarządzać dokumentacją medyczną, m.in. e-receptami oraz e-skierowaniami oraz ułatwia dbanie o zdrowie. Dowiedz się, jak pomaga osobom takim jak Ty troszczyć się o siebie i bliskich.

Szybki i łatwy dostęp do danych o zdrowiu 

Aplikacja mojeIKP pozwala nie tylko dbać o swoje zdrowie poprzez pilnowanie e-recept, dawek leków i e-skierowań, ale także ułatwia profilaktykę chorób. Doskonale wie o tym mieszkanka Warszawy, pani Monika (25 l.)  – Podchodzę poważnie do dbania o swoje zdrowie, zwłaszcza że moja mama i babcia chorują na cukrzycę typu II. Wiedząc, jak ważna jest w moim przypadku profilaktyka, regularnie się badam, dbam o dietę, przyjmuje odpowiednie suplementy. Aplikacja mojeIKP znacznie ułatwiła mi pilnowanie e-recept i ich realizację. Po zalogowaniu do aplikacji widzę, jakie e-recepty powinnam jeszcze zrealizować i do kiedy mogę to zrobić. Dużym udogodnieniem jest też to, że mogę pokazać kod QR z aplikacji w aptece i bez podawania 4-cyfrowego kodu e-recepty czy numeru PESEL, wykupić leki. 

Pani Iwona (43 l.) z Cieszyna, która jest mamą 16-letniego Marka i 9-letniej Gosi, docenia możliwość posiadania e-recept i e-skierowań zawsze przy sobie – Korzystam z Internetowego Konta Pacjenta (IKP) od około roku. Pobranie aplikacji było dla mnie czymś oczywistym. Dzięki niej mogę szybko i wygodnie sprawdzić potrzebne informacje, podejrzeć e-recepty i e-skierowania, czy przeczytać  ulotki leków. Przy pierwszym użyciu aplikacji ustawiłam 4-cyfrowy kod PIN, którym się teraz loguję. W mojeIKP, podstawową dokumentację medyczną – swoją, dzieci i rodziców - mam zawsze przy sobie, a e-recepty mogę wykupić „przy okazji” gdy wracam z pracy lub jadę na zakupy. Śmiało mogę powiedzieć, że dbam o siebie i swoich bliskich. O siebie dbam, także dzięki temu, że wreszcie nie muszę o wszystkim pamiętać, robi to za mnie aplikacja  – dodaje ze śmiechem pani Iwona.

cez kom
Autor: Materiały prasowe Link: POWIĘKSZ

Aby lepiej dbać o siebie

Pani Monika opowiedziała nam nieco więcej o tym, jakie informacje z zakładki „Profilaktyka” wykorzystuje na co dzień – Dzięki zakładce „Profilaktyka” i dostępowi do portalu Diety NFZ, mogę skuteczniej dbać o to, co jem. Po wypełnieniu podstawowych danych o swojej sylwetce i aktywności, dostałam sugestię, jaka kaloryczność diety jest dla mnie odpowiednia. Mogłam od razu wybrać odpowiednią dietę z listy (a było ich naprawdę sporo) i zyskać dostęp do zdrowych, pysznych i urozmaiconych jadłospisów. Fakt, że nie jem mięsa nie stanowi w tym wypadku żadnego problemu. Aplikacja umożliwia mi także skorzystanie z wygodnych list zakupów, co znacznie ogranicza ilość czasu, którą muszę spędzić w sklepie.

W trosce o małych i dużych

Pani Iwona docenia funkcjonalności aplikacji, które pozwalają jej lepiej dbać o siebie i swoje dzieci, ale także troszczyć się o rodziców – Gosia często choruje, dlatego bardzo doceniam mojeIKP. Łatwiej mi kontrolować, które leki już wykupiłam, a których jeszcze nie oraz dzielić się najważniejszymi informacjami o jej zdrowiu z mężem. Gdy Marek –mój syn – był mały, nie było takich udogodnień, dlatego teraz tym bardziej to doceniam! W aplikacji mam także e-recepty i e-skierowania moich rodziców, co ułatwia mi pomaganie im, gdy tego potrzebują. Zdarza im się chorować, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, a do apteki mają spory kawałek drogi. Gdy wszystkie ich e-recepty, które muszę wykupić, mam w zasięgu ręki, w telefonie – jest mi po prostu łatwiej. 

Aplikację mojeIKP można pobrać bezpłatnie z Google Play lub App Store. Zainstaluj ją na swoim telefonie i przekonaj się, czy aplikacja ułatwi życie także i Tobie!

cez loga
Autor: Materiały prasowe
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE