Godziszów: W tej gminie KOCHAJĄ Dudę. Zdobył ponad 95 proc. głosów! [WYNIKI: Lubelskie]

2020-07-13 12:57 Marek Targoński
Godziszów: W tej gminie KOCHAJĄ Dudę. Zdobył ponad 95 proc. głosów! [WYNIKI: Lubelskie]
Autor: wikimedia.org, CC BY-SA 4.0, Radosław Czarnecki

W gminie Godziszów na Lubelszczyźnie mieszkańcy nie mieli wczoraj wątpliwości: wiedzieli, że trzeba głosować i wiedzieli, na kogo. W tej gminie dosłownie kochają Andrzeja Dudę. Zwycięzca niedzielnych wyborów prezydenckich zdobył tam ponad 95 proc. głosów przy blisko 80-procentowej frekwencji! To rekord w skali całego regionu.

Gmina Godziszów w powiecie janowskim na Lubelszczyźnie. Ponad 4,5 tys. uprawnionych do głosowania i większość – jak zwykle – skorzystała z tego prawa. Frekwencja w pięciu tamtejszych komisjach wyborczych była rekordowa: 79,3 proc. Tylko co piąty mieszkaniec został w domu.

II tura wyborów: głosowanie w Lublinie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godziszów: W tej gminie kochają Dudę. Zdobył ponad 95 proc. głosów!

W Godziszowie rekordowe jest też poparcie dla Andrzeja Dudy. Obecnie urzędujący prezydent i (prawdopodobnie) prezydent-elekt zyskał tam ponad 95 proc. głosów! To gigantyczna przewaga nad Rafałem Trzaskowskim.

W gminie Godziszów na Andrzeja Dudę zagłosowało 3501 osób (95,24 proc.). Podczas gdy Rafał Trzaskowski przekonał tam do siebie jedynie... 175 mieszkańców (4,76 proc.).

Sąsiadująca z gminą Godziszów gmina Chrzanów poszła w jej ślady. Tam Andrzej Duda zyskał ponad 94 proc. głosów.

Tak głosowało Lubelskie [WYNIKI WYBORÓW 2020]

Wyniki ze 100 proc. komisji w woj. lubelskim nie pozostawiają żadnych wątpliwości.

Lubelszczyzna wybrała Andrzeja Dudę. Obecnie urzędujący prezydent zdobył ponad 66 proc. głosów, które dała mu rzesza przeszło 725 tys. zwolenników w regionie. Rafał Trzaskowski przekonał do siebie znacznie mniej osób – ponad 368 tys., co przekłada się na blisko 34 proc. poparcia.

Najnowsze