Google Doodle na Święto Niepodległości. Zobacz uroczą grafikę

2017-11-11 9:26
Flaga Polski
Autor: Shutterstock Flaga Polski

Google Doodle na Święto Niepodległości. Dziś 11 listopada, czyli dzień, w którym obchodzimy narodowe Święto Niepodległości. Z okazji tego wyjątkowego dnia, Google przygotowało okolicznościową grafikę. Sprawdźcie, jak wygląda Google Doodle na 11 listopada.

Google Doodle na 11 listopada - Święto Niepodległości. Co wydarzyło się 11 listopada? Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym, a wybór 11 listopada był nieprzypadkowy. 11 listopada 1918 po kapitulacji Niemiec na froncie zachodnim zakończyła się I wojna światowa. Dzień odzyskania przez Polskę niepodległości upamiętnia przekazanie przez Radę Regencyjną władzy wojskowej Józefowi Piłsudskiemu. Marszałek Piłsudski w tym dniu został Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich. Po negocjacjach Piłsudskiego z Centralną Radą Żołnierską 11 listopada 1918 r. wojska niemieckie zaczęły wycofywać się z Królestwa Polskiego. W nocy żołnierze rozbroili niemiecki garnizon, który stacjonował w Warszawie. Dzień później, 12.11. 1918 Rada Regencyjna powierzyła Piłsudskiemu misję tworzenia rządu.

Z okazi tego święta, Google Doodle przygotowało okolicznościową grafikę. Prezentuje się ona następująco:

Zobacz: Narodowe ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI. Dlaczego świętujemy 11 LISTOPADA?

Sprawdź: 11 listopada w Warszawie - jakie utrudnienia, które ulice zamknięte - MAPA

Dowiedz się: Święto Niepodległości. Sprawdź, gdzie zrobisz zakupy 11 listopada

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE