Jan Paweł II patronem Europy? Czekamy na decyzję Watykanu

2019-11-17 12:27 zw
Jan Paweł II
Autor: Eric Draper/cc0/wikipedia.org Jan Paweł II

Jan Paweł II (+85 l.) może zostać współpatronem Europy i doktorem Kościoła! Komisja Episkopatu Polski zabiega o to u papieża Franciszka (82 l.). KEP chce, by papież Polak był nie tylko patronem Europy, ale też jednym z tak zwanych doktorów Kościoła.

Papież Polak może zostać jednym z patronów Europy! Pojawiła się na to właśnie wielka szansa. Wniosek do Watykanu złożył w tej sprawie abp Stanisław Gądecki (70 l.), a teraz zabiega o to w Rzymie rzecznik Komisji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik (43 l.). Jak argumentują hierarchowie, pontyfikat Jana Pawła II przypadł na czas wielkich zmian w Europie, a jego nauczanie dotyczy najważniejszych współczesnych problemów.

Komisja Episkopatu Polski chce, by papież Polak był nie tylko patronem Europy, ale też jednym z tak zwanych doktorów Kościoła, co oznaczałoby zaliczenie Jana Pawła II do ścisłego grona najwybitniejszych myślicieli w dziejach chrześcijaństwa i postawienie go w jednym rzędzie np. ze św. Augustynem. - Zwracam się z prośbą o modlitwę i działania w tej sprawie - zaapelował ks. Rytel-Andrianik. Pozostaje teraz czekać na decyzję Watykanu w sprawie polskiego wniosku.

Najnowsze