Katarzyna Moroń skończyła 109 lat!

2018-02-19 3:49

W Zboiskach na Podkarpaciu mieszka Katarzyna Moroń, która 12 lutego obchodziła swoje 109. urodziny! Seniorka Jubilatka przeżyła obie wojny i pamięta czasy cesarza Franciszka Józefa.

Pani Katarzyna Moroń jest świadkiem wielkiej historii. Choć trudno w to uwierzyć, kobieta pamięta czasy cesarza Franciszka Józefa. Przeżyła też I i II wojnę światową. W trakcie jej długiego życia po raz pierwszy poleciano w kosmos, wynaleziono telewizję i telefon komórkowy. Życie Pani Katarzyny biegło swoim tempem. Seniorka od zawsze mieszkała na Podkarpaciu. Urodziła się w 1909 r. we wsi Iwla, gdzie ciężko pracowała na roli. W wyniku walk prowadzonych w czasie operacji karpacko-dukielskiej w 1944 r. jej dom został zmieciony z powierzchni ziemi. Po wojnie zamieszkała w Chyrowej. Za mąż wyszła dopiero po czterdziestce, za starszego o 20 lat wdowca. Urodziła córkę Janinę, a gdy ta miała 11 lat, mąż zmarł i została wdową. Dziś Jubilatka jest zdrowa i ma szczęśliwą, bardzo kochającą rodzinę. Doczekała się dwóch wnuczek Renaty i Agaty oraz trójki prawnucząt: Paulinki, Michałka i Arkadiusza. Wszyscy są do babci mocno przywiązani, a na urodzinach głośno śpiewali jej 200 lat!

ZOBACZ TAKŻE: Pazura świętuje urodziny żony. Przygotował jej WYJĄTKOWĄ niespodziankę

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE