Kawiarenka ze sztuką w Roninie - Nowinach pod Fromborkiem. Pierwsza wystawa "Ogród ornamentalny"

2020-06-30 23:53 Opr. MH
Kawiarenka ze sztuką  w Roninie - Nowinach pod Fromborkiem. Pierwsza wystawa  Ogród ornamentalny
Autor: arch. UMiG Frombork

Wernisaż wystawy linorytów pt. "Ogród ornamentalny" Hanny Kur z Olsztyna zapoczątkował działalność kawiarenki sztuki w oranżerii "Chaty Pogaduchy" w Roninie-Nowinach pod Fromborkiem. Kawiarenkę ze sztuką będzie można odwiedzać poza sezonem letnim, do czego zachęcają jej właściciele.

Hanna Kur to artystka z Olsztyna. Studiowała na kierunku Grafika na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2017 roku obroniła pracę licencjacką zrealizowaną w pracowni wklęsłodruku.

Inspiruje się naturą, szczególnie okazami dzikich roślin skąpanymi w promieniach słońca. Brała udział w wielu wystawach m.in. w Galerii Labirynt w Lublinie. Jej prace pojawiają się na licytacjach cenionych domów aukcyjnych.

"Ogród ornamentalny" to tytuł nie tylko wystawy jej prac. To także tytuł dyplomu magisterskiego artystki. Obroniła się w czerwcu 2019 roku. Podczas wernisażu w Roninie - Nowinach zaprezentowała swoje linoryty i opowiedziała o tajnikach ich wykonania. Na otwarcie wystawy przybyli m.in. samorządowcy z Fromborka. Spotkanie odbyło się w miłej, sympatycznej atmosferze, nie zabrakło domowego ciasta i pachnącej kawy.

Jajka – zdrowie w skorupce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze