Kobylany: MAKABRYCZNY wypadek przy pracy. Koło maszyny ZABIŁO 35-latka!

2020-07-07 18:17 Marek Targoński
Kobylany: MAKABRYCZNY wypadek przy pracy. Koło maszyny ZABIŁO 35-latka!
Autor: KWP Lublin

Kobylany na Lubelszczyźnie. Makabryczny wypadek przy pracy. Koło ogromnej maszyny przeładunkowej zerwało się, odpadło i... zabiło 35-latka. Mechanik zginął na miejscu. Siła wyrzutu była tak duża, że części maszyny przeleciały po kilkadziesiąt metrów. Czy tej tragedii można było uniknąć?

Do tragedii doszło w Kobylanach (pow. bialski, woj. lubelskie) w poniedziałkowe przedpołudnie, ok. godz. 9.30. Makabryczny wypadek przy pracy miał tragiczne skutki. Koło maszyny zabiło 35-latka na miejscu.

Super Raport 7 VII (goście: Nitras, Grzesiowski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

35-letni mechanik firmy przeładunkowej został wezwany do wymiany koła w maszynie służącej do podnoszenia i przewożenia kontenerów kolejowych. Po odkręceniu większości śrub mocujących koło do bębna osi nastąpiło urwanie elementów metalowych, a siła wyrzutu była tak duża, że spowodowała rozrzucenie części układu na odległość 40-60 metrów – informują mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Niestety, urwane elementy maszyny trafiły też w mechanika, stojącego tuż obok. 35-letni mężczyzna zginął na miejscu.

Dlaczego doszło do tego makabrycznego wypadku? Czy tej tragedii można było uniknąć? Ruszyło śledztwo, które ma pomóc w ustaleniu odpowiedzi na te pytania.

Sprawę na miejscu wypadku badali technicy, policjanci i przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy. Prokuratur nadzorujący śledztwo zadecydował, że ciało 35-latka zostanie poddane sekcji zwłok.

Najnowsze