To koniec nagich PUP i PIERSI w reklamach?! RPO skarży się na goliznę

2014-04-29 14:36

Jędrne piersi, zgrabne pupy i roznegliżowane ciała seks piękności moga niedługo zniknąć z reklam! Rzecznik praw obywatelskich twierdzi, że roznegliżowane modelki demoralizują i skarży się do UOKiK.

Billboardy z roznegliżowanymi modelkami i nagie ciałach w telewizyjnych reklamach to codzienność. Ale być może niedługo nie zobaczymy już takich widoków.

Jak podaje "Puls Biznesu", sprawa golizny w reklamie tak zbulwersowała Rzecznika Praw Obywatelskich, że postanowiła poskarżyć się do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Irena Lipowicz tłumaczy, że trafia do niej coraz więcej skarg przeciwników nagości w miejscach publicznych i właśnie w ich imieniu prosi o kontrolę urzędu.

Wyjaśnia dalej, że jej zdaniem golizna w reklamie narusza zbiorowe interesy konsumentów - szczególnie dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych i w ten sposób uchybiają godności człowieka.

Zobacz też: Nowy Jork. Kogo rażą piersi na reklamach

Polub nas na Facebooku

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE