Mazowieckie Lady D. – kobiety niezwykłe

2020-10-30 3:00 Materiał Partnerski
Mazowieckie Lady D. – kobiety niezwykłe
Autor: Materiały Prasowe

Sześć kobiet z Mazowsza ma szansę otrzymać tytuł „Mazowieckiej Lady D. 2020”. To głównie osoby z niepełnosprawnościami, które swoją działalnością inspirują, a niekiedy wręcz zawstydzają innych. Do 13 listopada można zgłaszać swoje kandydatki.

Szukaj szans w trudnościach, a nie trudności w szansach – mówiła w ubiegłym roku podczas gali jedna z laureatek – Iga Jendrych, aktywna psycholożka, specjalistka HR z porażeniem mózgowym. Wszystkie nagrodzone są osobami niezwykłymi. Małgorzata Grzegrzółka to młoda pływaczka, medalistka, która urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Do Justyny Neyman – twórczyni DuftArtu, malarskiego przedstawiania zapachu, niepełnosprawność przyszła po leczeniu onkologicznym. Grażynie Radomskiej cukrzyca pozwoliła w praktyczny sposób zaangażować się na rzecz diabetyków. Iwona Żyła jest od urodzenia niesłysząca, ale światowe osiągnięcia w tenisie stołowym zdobyła, rywalizując na zawodach też z pełnosprawnymi. Takie kobiety ponownie chce nagrodzić Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej.

– W ubiegłym roku ogłosiliśmy konkurs Mazowiecka Lady D., żeby docenić kobiety, których aktywność udowadnia, że to, co dla jednych jest niepełnosprawnością, dla innych może być siłą do działania – wyjaśnia dyrektor MCPS, Aleksander Kornatowski, pełnomocnik zarządu województwa do spraw osób niepełnosprawnych. Laureatki będą wyłonione w sześciu kategoriach: „Dobry Start”, „Kultura i Sztuka”, „Sport”, „Życie Społeczne”, „Życie Zawodowe” – skierowanych do kobiet niepełnosprawnych, oraz „Przyjaciółka Osób z Niepełnosprawnościami” – do kobiet pełnosprawnych, które podejmują działania na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami. W ubiegłym roku zwyciężczynią w tej kategorii była Justyna Sobczyk, twórczyni Teatru 21. – Chcemy uhonorować te kobiety, których działalność, a przede wszystkim postawa mogą stać się inspiracją dla innych – podkreśla członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. – Wiem, że na Mazowszu nie brakuje takich kobiet.

Kandydatki można zgłaszać do 13 listopada 2020 r. Szczegóły i niezbędny formularz dostępne są na stronie www.mcps.com.pl.

Najnowsze