Na ekrany telewizorów powraca kultowy polski serial

i

Autor: Materiały prasowe

Opowiem Ci o zbrodni

Na ekrany telewizorów powraca kultowy polski serial

2022-09-19 13:57

Te zbrodnie wstrząsnęły Polską! Teraz opowiedzą nam o nich jedni z najlepszych polskich pisarzy kryminalnych - Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Katarzyna Grochola, Igor Brejdygant, Robert Małecki i Małgorzata Rogala czytają akta, rozmawiają z bliskimi ofiar oraz śledczymi, którzy pracowali nad sprawami. Chcą poznać odpowiedź na zasadnicze pytanie: „dlaczego doszło do zbrodni?”. Na ekrany telewizorów powraca świetny paradokumentalny serial „Opowiem Ci o zbrodni”. Znów wystąpią najlepsi polscy aktorzy. Premiera 5. sezonu w środę 21 września na Crime+Investigation Polska.

Nikt się tak nie zna na zbrodni, jak autor kryminałów. Pisarz musi poznać motywy mordercy, uczucia ofiary. Wiedzieć, co się wydarzyło, jak do tego doszło, gdzie, kiedy i – może najważniejsze – dlaczego. Dlatego wybitni polscy pisarze odwiedzają miejsca, w których doszło do tragicznych wydarzeń, odbywają swoistą wizję lokalną po latach. Opowiadają nam o tragicznych wydarzeniach, do których sedna docierają wątek po wątku. Kluczowe sceny po raz kolejny odtwarzają znakomici i nagradzani polscy aktorzy. W piątym sezonie serialu na planie pojawią się m.in. Aleksandra Popławska, Marek Kalita, Magdalena Kumorek, Marcin Bosak, Krystian Pesta, Adam Bobik, Krzysztof Stelmaszyk, Katarzyna Kwiatkowska, Krzysztof Czeczot, Krystian Wieczorek i Karolina Gorczyca. Dzięki nim filmowa, fabularyzowana część serialu będzie bardziej rozbudowana.

Na ekrany telewizorów powraca kultowy polski serial

i

Autor: Materiały prasowe

Igor Bejdygant pochyli się nad sprawą Danuty, dyrektorki szkoły jednej z miejscowości pod Radomiem zamordowanej przez swojego męża, który do dziś nie przyznaje się do winy. Wojciech Chmielarz zajął się tragiczną sprawą z Gliwic, gdzie w roku 2001 słuch zaginął po małżeństwie Doroty i Zbigniewa Sobańskich. Po latach śledczy nazywani „łowcami zabójców” ustalili, że para została porwana i brutalnie zamordowana. Max Czornyj opowiada o losach Pawła Tuchlina, znanego opinii publicznej jako Skorpion - jeden z najbardziej przerażających seryjnych zabójców Polski i Europy końca XX wieku. Skorpion mordował przez siedem lat. Zamordował co najmniej dziewięć kobiet, a jedenaście usiłował zabić. Katarzyna Grochola po raz kolejny wybrała sprawę powiązaną z przemocą domową. W 1996 w Kościelisku znika Józef C, ceniony cieśla, mąż i ojciec czwórki dzieci. Mężczyzna, często sięgał po alkohol i stawał się wtedy agresywny. Uznano, że mężczyzna porzucił rodzinę. Jego siostra nie dawała za wygraną i poprosiła o pomoc krakowskie Archiwum X. Robert Małecki udaje się do Krakowa, gdzie w roku 1995 zaginął 23-letni student Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do dziś nie ustalono, co się z nim stało, jednak śledczy są pewni, że młody chłopak od dawna nie żyje. Debiutująca w programie Małgorzata Rogala przeanalizuje sprawę zazdrosnej żony, która w 2007 roku w Warszawie starała się dowieść rzekomej zdrady swojego małżonka. Brak dowodów nie powstrzymał ją od chęci zemsty. Kobieta zleciła zabójstwo męża.

Nowe odcinki „Opowiem ci o zbrodni” będą pokazywane w środy, od 21 września o 22.00 w telewizji Crime+Investigation Polsat.