Nie przepłacaj za podręczniki, na Allegro mają taniej

i

Autor: Shutterstock

Wkrótce uczniowie wrócą do szkół

Nie przepłacaj za podręczniki, na Allegro mają taniej

2022-08-16 0:05

Choć wakacje jeszcze trwają, wielu nastolatków myślami jest już w szkole średniej. Niezależnie od tego, co nasze pociechy wybrały, liceum, technikum czy szkoła zawodowa - w każdym przypadku będzie to duża zmiana. Tym większa, jeśli wiąże się ze zmianą miejsca zamieszkania. Uczniowie pochodzący ze wsi i mniejszych miejscowości staną przed kolejnym ważnym wyborem: codzienne dojeżdżanie do szkoły, wynajem mieszkania czy pobyt w internacie. A jak dobrze wiemy, to wszystko kosztuje.

Wraz z rozpoczęciem nauki w szkole średnie wszystko będzie nowe: nowe miejsce, nowi nauczyciele, nowi znajomi i oczywiście – nowe podręczniki. W dobie rosnących cen i rat kredytów, perspektywa wydania ok. 1 tys. zł na podręczniki i ćwiczenia nie napawa optymizmem. Wiedza jest bezcenna, ale przygotowanie naszych dzieci do kolejnego etapu edukacji kosztuje. Mamy jednak dobrą wiadomość dla pierwszoklasistów szkół średnich – na Allegro mają to, czego potrzebujecie – w przystępnych cenach, a nawet z możliwością odroczenia płatności! W ramach usługi Smart jest opcja zamiana, a dostawy i zwroty są darmowe.

Uczniowie poszukujący podręcznika i zbioru zadań z matematyki w zakresie podstawowym – obie książki znajdą właśnie na Allegro. Z obu pozycji mogą skorzystać zarówno osoby wybierające się do nowego, 4-letniego liceum, jak tez do 5-letniego technikum (zmiana od 2019 r.). Książki są zgodne z podstawą programową i jednocześnie ją uzupełniają. Rozdziały zwieńczone są zadaniami sprawdzającymi – otwartymi i zamkniętymi. Podręcznik cechuje uporządkowany układ, prosty język i koncentracja na egzaminie maturalnym. Z kolei zbiór zadań oferuje zadania o różnym stopniu trudności. Każdy rozdział kończy test sprawdzający i zadania powtórzeniowe. Na końcu zbioru można znaleźć wskazówki do rozwiązania konkretnego zadania oraz sprawdzić odpowiedzi. Na platformie znajdziemy również ten sam zestaw (podręczniki i zbiór) w zakresie rozszerzonym.

Nowy, dwuczęściowy podręcznik do szkół ponadpodstawowych jest dedykowany zarówno pierwszoroczniakom w liceum, jak i w technikum. Książki są wzbogacone o dodatkowe informacje wymagane na egzaminie maturalnym, testy historyczno-literackie z zadaniami typu maturalnego, więcej tekstów współczesnych, przykłady wypowiedzi ustnych, rozbudowane mini przewodniki, ułatwiające przyswajanie i porządkowanie zdobytej wiedzy. To także graficzne podsumowanie najważniejszych informacji w formie tzw. mapy myśli, czy sekcja „Przypomnij sobie”, która pomaga utrwalić poprzednie zagadnienia. Pierwsza część podręcznika: Biblia w literaturze i kulturze, Literatura Greków i Rzymian, Średniowiecze. W drugiej części omawiane są: Renesans, Barok i Oświecenie. Wszystkie działy odpowiadają epokom historyczno - literackim.

Podręcznik przeznaczony jest dla klas pierwszych w liceum oraz w technikum. Przyspiesza naukę biologii dzięki wyróżnieniu treści ważnych, podsumowaniom, które stanowią powtórzenie każdej lekcji, a także tym na końcu przerobionego działu. Element „To było w szkole podstawowej” pojawia się na początku każdego kolejnego działu i pozwala uporządkować informacje zdobyte wcześniej, czytelne i atrakcyjne grafiki pozwalają lepiej zrozumieć procesy biologiczne, a zadania powtórzeniowe umieszczone w podręczniku pozwalają szybko przypomnieć sobie i utrwalić wiadomości. Dostępna jest też wersja książki w zakresie rozszerzonym.

Podręcznik jest pierwszą z dwóch części  edukacyjnej serii „Oblicza geografii” dla uczniów klas pierwszych szkół licealnych i techników w zakresie podstawowym. Obejmuje treści związane z geografią fizyczną, tj. procesy kształtowania powierzchni Ziemi i procesy na niej zachodzące. Najważniejsze treści zostały pogrubione, każdy temat jest opatrzony  barwnymi grafikami i zdjęciami. Uczniowie lepiej zapamiętują informacje dzięki sekcjom „Zapamiętaj” oraz „Podsumowanie”. Uczniowie mogą się skuteczniej przygotować do sprawdzianów dzięki sekcji „Sprawdź, czy wiesz!”, a ciekawostki zostały opatrzone tytułami „Czy wiesz, że…” i „Okiem geografa”. Dostępna jest także wersja rozszerzona.

Aby uczniowie klas pierwszych w szkole średniej mogli zdobywać wiedzę z fizyki, powstał podręcznik ze zbiorem zadań, który w przystępny sposób łączy najważniejsze zagadnienia fizyczne z życiem codziennym. Opatrzony jest czytelnymi ilustracjami i ciekawostkami w sekcjach „A to ciekawe” czy „Z historii”. Uczniowie dowiedzą się z niego, jak przeprowadzić proste eksperymenty, rozwiązywać zadania (dzięki licznym przykładom i dodatkom matematycznym), a także zadaniom w Zbiorze zadań, który jest dołączony do podręcznika. Utrwaleniu wiadomości pomagają sekcje „Podsumowanie”, a  także pytania i zadania po każdym temacie. Podręcznik jest dostępny także w zakresie rozszerzonym.

Podręcznik do historii dla pierwszoklasistów szykujących się do liceum oraz technikum w zakresie podstawowym zawiera informacje dotyczące starożytności i średniowiecza. Dzięki czytelnemu układowi treści, atrakcyjnej szacie graficznej i prostemu językowi ułatwi przyswajanie wiedzy. Z podręcznika uczniowie dowiedzą się o wydarzeniach historycznych, które łatwiej będzie zapamiętać dzięki atrakcyjnym infografikom. Chronologia, praca z tekstem, mapy i dane statystyczne sprawiają, że uczniowie mają dostęp do wielu rodzajów źródeł wiedzy, a tę mogą sprawdzić dzięki zadaniom zawartym w podręcznikom. Osoby, które zechcą poszerzyć zakres wiedzy z danego tematu – mogą skorzystać z propozycji publikacji książkowych, które podali autorzy. Przejrzyste Podsumowania wraz z osiami czasu ułatwią zapamiętania najważniejszych dat i przygotują ucznia do sprawdzianu.

Podręcznik do chemii jest przeznaczony dla uczniów klasy pierwszej techników i liceów. W nowej, ulepszonej wersji książka została wzbogacona dodatkowymi elementami. Podręcznik Chemia 1. dotyczy zakresu podstawowego, przy czym w prosty i przyswajalny sposób pozwala zdobywać wiedzę dzięki krótkim, zwięzłym tekstom.

Podręcznik obejmuje naukę dwóch języków programowania: Python i C++. Jest wartościową pomocą w poszukiwaniu rozwiązań i razem z serwisem internetowym pozwala na rozwijanie umiejętności informatycznych w praktyce. W nowej edycji uczniowie klas pierwszych w liceum ogólnokształcącym i technikum mają do dyspozycji więcej narzędzi, a nauka staje się prostsza i bardziej skuteczna.

Podręcznik do nauki języka angielskiego w szkole średniej to uporządkowany podział materiału, wzbogacona o sekcję z dodatkowymi zadaniami i wyjaśnieniem gramatyki, listy słówek w postaci audio kursu oraz kod dostępu do nagrań audio. Z podręcznika uczniowie dowiedzą się, jak tworzyć wypowiedzi ustne i pisemne, a w zapamiętaniu słownictwa pomaga wyróżnienie nowych słówek kolorem. Pozycja High Note to także zeszyt ćwiczeń, który przygotuje uczniów do egzaminu maturalnego  (maturalne zadania na środki językowe, arkusze pracy + wideo) i dalszej nauki na studiach. Dzięki ćwiczeniom leksykalnym „Remember More” słówka są utrwalane, zadania zaproponowane w zeszycie ćwiczeń pomagają opanować struktury gramatyczne i otwierają możliwości do doskonalenia swoich umiejętności w szkole i w domu, także online (dostęp do interaktywnej wersji My EnglishLab. Nauka z High Note mocno angażuje ucznia w naukę i oferuje szereg sposobów na przyswojenie wiedzy.

Dodatkowe pomoce naukowe

To tylko niektóre pozycje książek dla uczniów przygotowujących się do rozpoczęcia nauki w liceum ogólnokształcącym czy w technikum. Pozostałe podręczniki, w tym również niezbędne na zajęcia językowe (m.in. niemiecki, francuski), także są dostępne na Allegro w niskich cenach. Ponadto na platformie znajdziemy też różnorodne pomoce dydaktyczne, w tym zbiory zadań i testów, przygotowujących do egzaminu maturalnego czy repetytoria, atlasy, opracowania i wzory, a także lektury szkolne. Nauczyciele także znajdą tu coś dla siebie.

Tanio i z możliwością odroczenia spłaty

Ponadto jeśli obecnie nasz budżet domowy został mocno z nadszarpnięty z powodu wakacji, remontu mieszkania czy innych niespodziewanych wydatków, usługa Allegro Pay daje nam możliwość odroczenia płatności w czasie. Dzięki temu nie obciążamy dodatkowo już i tak uszczuplonego portfela i jednocześnie możemy zapewnić naszemu nastoletniemu dziecku pełną wyprawkę do szkoły średniej.