Nowe buspasy i trampasy na ulicach Łodzi. Gdzie się wkrótce pojawią?

2020-08-04 9:34 Emilia Białecka
Nowe buspasy i trampasy na ulicach Łodzi. Gdzie się wkrótce pojawią?
Autor: UMŁ /archiwum

Po wakacjach pojawią się nowe buspasy i trampasy, aby pasażerowie bez opóźnień podróżowali po Łodzi autobusami i tramwajami.

Każde, nawet krótkie opóźnienie autobusu czy tramwaju, wpływa na realizację rozkładu jazdy i przejazd na całej trasie. - Dlatego, aby zapewnić pasażerom szybszy przejazd, zgodny z rozkładem jazdy, chcemy prowadzić szereg rozwiązań dla autobusów i tramwajów - zapowiada łódzki magistrat.

Po wakacjach w Łodzi ma się pojawić 5 kilometrów nowych buspasów oraz pasów autobusowo-tramwajowych. - Po szczegółowych analizach rozkładów jazdy poszczególnych linii oraz rozmowach z kierowcami MPK, określiliśmy miejsca na trasach autobusów i tramwajów, które powodują opóźnienia – informuje Maciej Sobieraj, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu.

Nowe buspasy w Łodzi pojawią się na:

- Aleksandrowskiej od Traktorowej do przystanku przy Bielicowej oraz dodatkowy lewoskręt dla autobusów z Aleksandrowskiej w Traktorową w kierunku Rojnej;
- Traktorowej od Nektarowej do Rąbieńskiej;
- Unii Lubelskiej od Srebrzyńskiej do Konstantynowskiej;
- Legionów przy skrzyżowaniu z ul. Kasprzaka, wraz ze zmianą trasy autobusów, aby ominąć powodujący opóźnienia odcinek na Zielonej przy Legionów;
- Politechniki przy skrzyżowaniu z ul. Radwańską;
- Tuwima pomiędzy Sienkiewicza, a Piotrkowską;
- Uniwersyteckiej przed rondem Solidarności;
- Palki przed rondem Solidarności, oraz do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego;
- Julianowskiej w kierunku Zgierskiej i na Pojezierskiej przy Zgierskiej;
- oraz na Limanowskiego między Zgierską i Zachodnią.

Natomiast tramwaje płynnie przejadą po ul. Limanowskiego, gdzie powstanie trampas – czyli wydzielona z jezdni powierzchnia przeznaczona wyłącznie dla MPK. Takie rozwiązanie zastosowane zostanie również na Kilińskiego między Abramowskiego, a Tylną, oraz na Piotrkowskiej od Żwirki do Mickiewicza i na Gdańskiej przed Zieloną.

Ponadto na ul. Zielonej, Narutowicza i Legionów, gdzie już dziś mamy drogi przeznaczone dla komunikacji miejskiej, wprowadzone zostaną ograniczenia w ruchu na okres całego dnia. Natomiast na Narutowicza od Radiostacji do Kopcińskiego wprowadzony zostanie zakaz wjazdu pojazdów ciężarowych, które ze względu na swoją szerokość blokują przejazd tramwajom.

Sprawdzamy czy można już kupić elektroniczne bilety ZKM w Iławie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze