Nowy szpital w Legionowie!

2022-01-21 0:05
Nowy szpital w Legionowie! zdjęcie otwierające
Autor: Materiały prasowe

W Legionowie przy ulicy Zegrzyńskiej 8 rozpoczął działalność nowoczesny wojskowy szpital. Zgodnie z decyzją Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej, w wojskowym szpitalu będą mogli się leczyć – oprócz żołnierzy 18. Dywizji Zmechanizowanej, żołnierzy wojsk sojuszniczych oraz dwóch mazowieckich brygad obrony terytorialnej – również mieszkańcy Legionowa i okolicznych miejscowości.

Wybudowany w Legionowie szpital jest filią jednej z lepszych placówek medycznych w Polsce – Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Dlatego o zdrowie pacjentów dbać będą lekarze z dużym międzynarodowym doświadczeniem, którzy zdobywali swoje umiejętności w szpitalach na całym świecie. Dzięki nowej placówce medycznej pacjenci uzyskają bezpośredni dostęp do najnowocześniejszych metod diagnostyczno-leczniczych oferowanych wyłącznie w placówkach medycznych o statusie szpitala klinicznego.

Nowy szpital w Legionowie! 2
Autor: Materiały prasowe

Szpital w Legionowie jest przystosowany do jednoczesnej hospitalizacji 90 pacjentów. Na 6 oddziałach pacjenci uzyskają pomoc z zakresu chirurgii, kardiologii, ginekologii oraz okulistyki. 30 spośród 90 łóżek będzie przeznaczonych na intensywną terapię. Będzie także dostępna całodobowa izba przyjęć. Zatrudnienie w nowym szpitalu znajdzie docelowo prawie 250 osób. Łączny koszt inwestycji, w całości finansowanej ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej, to 160 mln zł.

PARTNEREM MATERIAŁU JEST MON

orzel MON logo
Autor: Materiały prasowe