Otwarcie szpitala w Legionowie

2022-01-28 13:00
Otwarcie szpitala w Legionowie 1
Autor: Materiały prasowe

W ubiegłym tygodniu w Legionowie rozpoczął działalność wojskowy szpital, który jest filią Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Szpital udało się otworzyć pół roku wcześniej, niż zakładały pierwotne plany. W szpitalu pracują lekarze z doświadczeniem zawodowym, w tym zdobytym w ramach praktyki międzynarodowej.

Bezpieczeństwo Polski i zdrowie Polaków to priorytety rządu Prawa i Sprawiedliwości. Dwa lata temu zdecydowałem o budowie wojskowego szpitala w Legionowie. (…) Dziś z jego usług mogą już korzystać pierwsi pacjenci, m.in. żołnierze, mieszkańcy miasta i regionu. Jesteśmy gotowi do tego, żeby nieść pomoc wszystkim potrzebującym. Prawo i Sprawiedliwość spełnia zobowiązania i przyczynia się do rozwoju naszej ojczyzny – tak podczas otwarcia szpitala mówił Mariusz Błaszczak, szef MON.

Otwarcie szpitala w Legionowie 2
Autor: Materiały prasowe

Szpital w Legionowie jest przystosowany do jednoczesnej hospitalizacji 90 pacjentów. W szpitalu będą przeprowadzane również akcje profilaktyczne.

Szpital posiada 6 oddziałów m. in. z zakresu chirurgii, kardiologii, ginekologii oraz okulistyki. 30 spośród 90 łóżek będzie przeznaczonych na intensywną terapię.

Otwarcie szpitala w Legionowie 3
Autor: Materiały prasowe

Będzie także dostępna całodobowa izba przyjęć. Zgodnie z decyzją Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej, w wojskowym szpitalu będą mogli się leczyć – oprócz żołnierzy 18. Dywizji Zmechanizowanej, żołnierzy wojsk sojuszniczych oraz dwóch mazowieckich brygad obrony terytorialnej – również mieszkańcy Legionowa i okolicznych miejscowości.

Otwarcie szpitala w Legionowie 4
Autor: Materiały prasowe
Otwarcie szpitala orzeł
Autor: Materiały prasowe