Planujesz odpoczynek w ciepłych krajach? O tym trzeba pamiętać!

i

Autor: Materiały prasowe

TURYSTYKA

Planujesz odpoczynek w ciepłych krajach? O tym trzeba pamiętać!

2022-10-06 16:29

Gdy za oknem kłębią się gęste, szare chmury, a przenikliwy chłód zaczyna dawać się we znaki, wielu z nas planuje podróż w cieplejsze rejony świata. Na pobyt w dalekim kraju trzeba zawczasu się przygotować. I nie chodzi tu tylko o dobry krem z filtrem. Warto pomyśleć o bezpieczeństwie naszym i naszych bliskich. Jak możemy je zwiększyć? Decydując się przed wylotem na dobre ubezpieczenie w podróży.

Jak uchronić się przed nieprzewidzianymi wydatkami?

Każdy zagraniczny wyjazd wiąże się z różnego typu zagrożeniami, te zaś mogą pociągać za sobą gigantyczne koszty. Chodzi tu głównie o problemy ze zdrowiem. Nagły wypadek, zachorowanie? Oczywiście podstawą jest EKUZ – Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jest ona jednak dostępna wyłącznie dla osób zgłoszonych do ubezpieczenia w ZUS. Nawet mając taką kartę, musimy być świadomi, że to tylko podstawowa ochrona i nie zastępuje ubezpieczenia o szerokim zakresie. Warto też wiedzieć, że karta EKUZ nie obowiązuje w takich popularnych turystycznie krajach jak w Monaco, San Marino czy Watykan. Co ważne, korzystając z EKUZ za granicą, podlegasz obowiązkom i korzystasz z praw wynikających z przepisów państwa pobytu na tych samych warunkach, co ubezpieczeni w tym państwie. Jeżeli więc w danym kraju istnieje obowiązek współpłacenia, również Ty poniesiesz takie koszty.

Inaczej wygląda sprawa z ubezpieczeniem turystycznym. Tu mamy wpływ na jego zakres i możemy je dostosować specjalnie do potrzeb naszych i bliskich, z którymi wybierzemy się w podróż. Rozbudowaną i sprawdzoną ofertę ubezpieczeń turystycznych znajdziemy z pewnością w LINK4, firmie wielokrotnie wyróżnianej za przyjazne podejście do klienta i gwarantującej proste przejrzyste zasady i procedury.

Co zyskujemy z ubezpieczeniem turystycznym w LINK4?

W LINK4 możesz skorzystać z różnych wariantów ubezpieczenia Podróże. W zależności od tego, gdzie się wybierasz, możesz wybrać: wariant Polska, wariant Europa i basen Morza Śródziemnego albo wariant Świat.

Polisa obejmująca ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance na wyjazd zagraniczny daje nam dostęp do szeregu usług medycznych, badań i zabiegów ambulatoryjnych, zakupu lekarstw i środków opatrunkowych, hospitalizacji czy leczenia stomatologicznego w nagłych stanach bólowych. Możliwe jest także objęcie opieką dzieci i zwierząt podczas pobytu w szpitalu ubezpieczonego rodzica/ opiekuna.

Z kolei OC w życiu prywatnym zapewnia również ochronę na wypadek wyrządzenia szkód finansowych osobie trzeciej, co w wielu przypadkach mogłoby kosztować nas prawdziwą fortunę.

Pakiet ubezpieczeń turystycznych w LINK4 obejmuje także ubezpieczenie NNW, które zabezpieczy Cię finansowo na wypadek uszczerbku na zdrowiu, jakiego możesz doznać za granicą.

Boisz się o swój bagaż? Ubezpieczenie bagażu podróżnego i ubezpieczenie sprzętu sportowego to rozwiązanie, dzięki któremu ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie za utracone lub uszkodzone rzeczy. Jeżeli natomiast z jakichś przyczyn wystąpi opóźnienie w dostarczeniu twojego bagażu podróżnego powyżej 6 godzin, LINK4 w ramach assistance pokryje wydatki poniesione na zakup niezbędnych środków higieny osobistej, leków oraz artykułów spożywczych.

Co niezwykle istotne – szczególnie w obecnych, niespokojnych czasach – w przypadku epidemii, wojny, ataku terrorystycznego, rewolucji, katastrofy naturalnej, ubezpieczyciel zwróci koszty transportu do najbliższego bezpiecznego miejsca oraz pokryje koszt zakwaterowania lub wcześniejszego powrotu do domu.

Zakres ochrony możesz rozszerzyć również  o choroby przewlekłe. Polisa turystyczna w LINK4 obejmuje też koszty leczenia związane z zachorowaniem na Covid-19.

Jak widzisz, jest to praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu każdy zagraniczny wyjazd możesz w całości poświęcić na relaks. Ewentualne kłopoty pomoże Ci rozwiązać LINK4, a Ty bezpiecznie wrócisz do kraju.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia zagranicznego?

Po pierwsze sprawdź, czy ubezpieczenie w podróży zagranicznej swoim zakresem terytorialnym obejmuje kraj lub region, do którego się udajesz. Po drugie zorientuj się, jakie dokładnie ryzyka objęte są ochroną ubezpieczeniową. Następnie dokładne przejrzyj wyłączenia i inne warunki polisy, dostępne w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Ubezpieczenie turystyczne w LINK4 dopasowywane jest do Twoich potrzeb, dlatego też sam możesz wybrać jego zakres.

Co więcej, ubezpieczenie w podróży w LINK4 daje także możliwość dodatkowego zabezpieczenia majątku pozostawionego w miejscu zamieszkania. Dzięki temu możesz cieszyć się wakacjami, zamiast martwić o to, czy dom lub mieszkanie nie zostało okradzione. Zastanów się, na jakiej ochronie zależy Ci najbardziej i wybierz najlepszy dla siebie wariant ubezpieczenia. 

Ważne! Kup polisę co najmniej 1 dzień przed wyjazdem.

Jak wykupić polisę turystyczną?

Ubezpieczenie może być zarówno krótkoterminowe, jak i całoroczne. Oferta towarzystwa jest bardzo elastyczna. Chcąc kupić polisę bez wychodzenia z domu, wystarczy skorzystać z prostego kalkulatora na stronie www.link4.pl. Można też porozmawiać z konsultantami pod numerem 22 4444444 lub osobiście spotkać się z agentem. Więcej informacji, w tym wszystkie limity i ograniczenia, znajdziesz w OWU PODRÓŻE na stronie www.link4.pl.

Planujesz odpoczynek w ciepłych krajach? O tym trzeba pamiętać!

i

Autor: Materiały prasowe

Materiał powstał przy współpracy z Grupą PZU.

Nasi Partnerzy polecają