Po 100 tys. zł na supernowoczesne pracownie w szkołach

2022-05-18 14:22
Po 100 tys. zł na supernowoczesne pracownie w szkołach zdjęcie otwierające
Autor: Materiały prasowe

Tauron, firma energetyczna działająca na południu Polski, wybierze cztery szkoły, którym ufunduje nowoczesne klasy do nauk ścisłych. Do wygrania jest aż cztery razy po 100 tys. zł na remont i wyposażenie takich pracowni. W takiej sali może uczyć się Twoje dziecko!

Nauki ścisłe nie muszą być ani trudne, ani nudne – przekonuje Tauron, który zorganizował konkurs dla szkół działających w południowej części kraju. Cel: zainteresowanie młodzieży fizyką, chemią czy energetyką i rozwijanie kompetencji miękkich. O to trudno jednak, kiedy w szkołach nie zawsze znajduje się nowoczesny sprzęt. Zielone Laboratoria mają to zmienić, bo za 100 tys. zł powstać mogą klasy na miarę XXI wieku.

Warunki udziału w konkursie są bardzo proste. Wystarczy stworzyć atrakcyjną prezentację szkoły i planowanej pracowni (wideo, prezentacja), a potem wysłać projekt wraz z opisem planowanych działań i kosztorysem wydatkowania 100 tysięcy złotych. Gotowe zgłoszenia należy przesłać na adres tpe.laboratoria@tauron.pl. Organizatorzy wybiorą cztery szkoły, które otrzymają po 100 tysięcy złotych na nową pracownię. Pieniądze będzie można przeznaczyć na remont i wyposażenie supernowoczesnej klasy. Wewnątrz znaleźć może się wszystko, co tylko wymarzą sobie uczniowie i nauczyciele, a kosztorys domknie się w 100 tys. zł.

W konkursie mogą wziąć udział szkoły podstawowe i ponadpodstawowe  (licea, technika i centra kształcenia) z terenu działania Tauron, czyli województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 maja, wyniki opublikowane zostaną 23 maja. Pracownie w zwycięskich szkołach będą powstawać w okresie wakacyjnym. Otwarcie nowych klas nastąpi we wrześniu.

- Zielony Zwrot Taurona to nasz strategiczny kierunek rozwoju, opierający się na transformacji firmy. Zależy nam na tym, aby ten proces oparty był na wiedzy i kompetencjach. Dlatego wspieramy edukację młodych ludzi, których chcemy zarazić miłością do energetyki – wyjaśnia Artur Warzocha, wiceprezes TAURON Polska Energia. - W ramach programu wspieramy szkoły z całego naszego obszaru działania, czyli od Zgorzelca po Tarnów. Chcemy zapewnić uczniom i nauczycielom szerszy dostęp do nowoczesnych technologii, wzmocnić ich kompetencje, a przede wszystkim stworzyć przestrzeń do prowadzenia projektów zespołowych. Umiejętność pracy zespołowej ma bowiem fundamentalne znaczenie przy kreowaniu rzeczywistych innowacji - dodaje Artur Warzocha.

W supernowoczesnej pracowni może uczyć się także Twoje dziecko! Więcej informacji na temat konkursu znajdziesz na stronie https://laboratoria.tauron.pl/

Tauron wspiera uczniów

Tauron od lat wspiera szkoły i inne placówki edukacyjne, m.in. tworząc w technikach klasy patronackie, w których obecnie uczy się 1300 osób. Najlepsi uczniowie mogą liczyć na stypendia naukowe fundowane przez firmę. Firma organizuje zajęcia, a także praktyki i staże zawodowe w rzeczywistych warunkach pracy. W proces nauczania zaangażowani są także sami pracownicy Taurona, wcielający się w rolę wykładowców i prowadzących warsztaty merytoryczne. Tylko w zeszłym roku Tauron Dystrybucja zatrudnił aż 207 osób z wykształceniem średnim technicznym, w tym 39 absolwentów wspieranych przez siebie placówek.

Po 100 tys. zł na supernowoczesne pracownie w szkołach 2
Autor: Materiały prasowe

Jak wziąć udział w konkursie?

Jesteś rodzicem? Przekaż informację o konkursie do szkoły Twojego dziecka!

Jesteś nauczycielem?

1. Wyobraź sobie, że Twoja szkoła otrzymuje 100 tysięcy złotych z przeznaczeniem na remont i wyposażenie pracowni do nauki przedmiotów ścisłych.

2. Przygotuj, dowolną techniką (video, prezentacja, inne) wizualizację pracowni w nowej odsłonie.

3. Do pracy dodaj kosztorys wydatkowania 100 000,00 złotych oraz opis planowanych działań.

4. Zapoznaj się z dokumentami (Karta Zgłoszenia Szkoły, regulamin projektu, zgody RODO), wypełnij je i podpisz.

5. Prześlij cały pakiet (z punktu 2,3,4) na adres: tpe.laboratoria@tauron.pl

Na zgłoszenia czekamy do 15 maja br.

Spośród wszystkich zgłoszeń wybierzemy 4 szkoły, które przystąpią do projektu.

Wejdź na stronę https://laboratoria.tauron.pl/ i dowiedz się więcej.

                            Partnerem materiału jest

Logo Tauron
Autor: Tauron