Pożar mieszkania w Warszawie! Strażacy znaleźli zwęglone zwłoki

2019-08-25 22:39 mos
Straż pożarna
Autor: Grzegorz Kluczyński Straż pożarna

Tragiczny w skutkach pożar w Warszawie! Po ugaszeniu ognia w bloku przy ul. Chrzanowskiego służby odkryły zwęglone ciało. Prawdopodobnie ofiarą jest osoba niepełnosprawna, której sąsiedzi nie byli w stanie pomóc. Do czasu przyjazdu prokuratora ewakuowano około 40 lokatorów budynku.

W niedzielę kilkanaście minut przed godz. 21 doszło do pożaru mieszkania w bloku przy ul. Chrzanowskiego na Pradze-Południe. Mimo że straż pożarna pojawiła się na miejscu kilka minut od zgłoszenia, z okien mieszkania na trzecim piętrze buchały już ogromne płomienie ognia. Służby po jego ugaszeniu znalazły spalone zwłoki.

- Podczas przeszukania natrafiliśmy na zwęglone ciało, w tej chwili pożar jest całkowicie ugaszony, trwają prace policji - mówi portalowi gazeta.pl kpt. Wojciech Kapczyński z Komendy Miejskiej PSP w Warszawie. Na miejscu pozostał jeden zastęp straży pożarnej w celu zabezpieczenia.

ZOBACZ TEŻ: PODPALIŁ SIĘ w centrum Rzeszowa! Niedoszły samobójca zmarł w szpitalu. KIM BYŁ?!

Ofiarą pożaru jest prawdopodobnie osoba niepełnosprawna. W akcji gaśniczej udział brało pięć jednostek straży pożarnej. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia mieszkanie było gaszone z zewnątrz oraz z klatki schodowej. Około 40 mieszkańców bloku zostało ewakuowanych. Trwa wyjaśnianie przyczyn pożaru. Na miejscu pracują policjanci i prokurator.

SPRAWDŹ TAKŻE: Osa uratowała im życie. Mieli iść z dziećmi na Giewont, ale zmienili plany