Poznaliśmy wykonawcę północnej obwodnicy Kraśnika. Prace ruszą jeszcze w lipcu

2020-07-07 21:07 Radosław Siennicki
podpisanie umowy
Autor: Radosław Siennicki

Jeszcze w lipcu rozpocznie się budowa północnej obwodnicy Kraśnika. We wtorek 7 lipca władze województwa podpisały kontrakt z wykonawcą prac.

Przetarg wygrała kraśnicka spółka PBI Infrastruktura, która oszacowała wartość robót na 61 milionów złotych. Prace obejmą rozbudowę około 3 kilometrów istniejącej drogi wojewódzkiej nr 833, a także budowę nowego odcinka o długości niemal 6 kilometrów.

Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski zwrócił uwagę, że nowa droga pozwoli na lepsze skomunikowanie Kraśnika z Lublinem:

Mieszkańcy Kraśnika Fabrycznego będą mieli naprawdę bardzo szybki dojazd do Lublina, bo droga wojewódzka nr 833 będzie wyjeżdżała w miejscowości Lasy, gdzie jest już budowany węzeł Via Carpatii, czyli S19.

Starosta kraśnicki Andrzej Rolla podkreślił, że północna obwodnica Kraśnika może przyczynić się do poprawy sytuacji ekonomicznej powiatu:

Droga wojewódzka nr 833 łączy się z drogą wojewódzką nr 747, a dalej nowy most w Kamieniu i centralna Polska, a więc otwiera nam się możliwość wymiany handlowej w całej Polsce.

Prace nad północną obwodnicą Kraśnika powinny zakończyć się przed końcem listopada przyszłego roku. Przez ten czas kierowcy będą musieli się jednak liczyć z utrudnieniami na ulicy Urzędowskiej.

Najnowsze