Próbny egzamin ósmoklasisty odbędzie się zdalnie. Sprawdź harmonogram [DATY]

2020-03-26 11:51 ZPL
Próbny egzamin ósmoklasisty 2020. Sprawdź, jak wyglądają arkusze CKE [TESTY]
Autor: Pixabay/ F1Digitals MEN oficjalnie informuje o terminach egzaminów.

Próbny egzamin ósmoklasisty - na tę decyzję czekało wielu uczniów. Jak poinformowało CKE, próbny egzamin ósmoklasisty odbędzie się zdalnie. Uczniowie będą mogli rozwiązać testy w domu, ale jak podkreśla CKE - udział w próbnym egzaminie ósmoklasisty jest dobrowolny. Sprawdźcie dokładny harmonogram próbnego egzaminu ósmoklasisty.

Próbny egzamin ósmoklasisty już za niespełna tydzień - uczniowie będą mieli możliwość rozwiązać testy już 30 marca. CKE opublikowała specjalny harmonogram dla wszystkich, którzy będą chcieli sprawdzić swoje siły. Arkusze CKE zostaną opublikowane punktualnie o godzinie 9, a uczniowie będą mogli rozwiązać testy samodzielnie bądź razem z nauczycielem. Harmonogram próbnego egzaminu ósmoklasisty prezentuje się następująco: 

30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski
31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka
1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne

- Proponuję, aby próbny egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów), choć mam pełną świadomość, że w warunkach domowych może to być trudne do zrealizowania. Egzamin ten jest organizowany przede wszystkim dla uczniów – odpowiedzialność za samodzielność pracy leży po ich stronie - przekazał dr Marcin Smolik, dyrektor CKE.

Produkcja przyłbic ochronnych dla szpitali

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze