Próbny egzamin ósmoklasisty odbędzie się zdalnie. Sprawdź harmonogram [DATY]

2020-03-26 11:51 ZPL
Próbny egzamin ósmoklasisty 2020. Sprawdź, jak wyglądają arkusze CKE [TESTY]
Autor: Pixabay/ F1Digitals MEN oficjalnie informuje o terminach egzaminów.

Próbny egzamin ósmoklasisty - na tę decyzję czekało wielu uczniów. Jak poinformowało CKE, próbny egzamin ósmoklasisty odbędzie się zdalnie. Uczniowie będą mogli rozwiązać testy w domu, ale jak podkreśla CKE - udział w próbnym egzaminie ósmoklasisty jest dobrowolny. Sprawdźcie dokładny harmonogram próbnego egzaminu ósmoklasisty.

Próbny egzamin ósmoklasisty już za niespełna tydzień - uczniowie będą mieli możliwość rozwiązać testy już 30 marca. CKE opublikowała specjalny harmonogram dla wszystkich, którzy będą chcieli sprawdzić swoje siły. Arkusze CKE zostaną opublikowane punktualnie o godzinie 9, a uczniowie będą mogli rozwiązać testy samodzielnie bądź razem z nauczycielem. Harmonogram próbnego egzaminu ósmoklasisty prezentuje się następująco: 

30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski
31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka
1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne

- Proponuję, aby próbny egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów), choć mam pełną świadomość, że w warunkach domowych może to być trudne do zrealizowania. Egzamin ten jest organizowany przede wszystkim dla uczniów – odpowiedzialność za samodzielność pracy leży po ich stronie - przekazał dr Marcin Smolik, dyrektor CKE.

Produkcja przyłbic ochronnych dla szpitali
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze