Przed nami kolejny upalny weekend. Spytaliśmy mieszkańców jakie polecają jeziora [SONDA]

2020-08-06 8:28 Dorota Gut
Jezioro
Autor: pixabay.com

Choć początek wakacji przywitał nas dość chłodno to zbliża się kolejny weekend z wysokimi temperaturami. Termometry w Żarach będą wskazywały ponad 30-ści kresek. Ochłodę będzie można znaleźć nad jeziorami, z których słynie województwo Lubuskie. W całym regionie jest ich ponad pół tysiąca. W niektórych miejscach można wypożyczać rowerki wodne i kajaki.

Przed nami weekend z afrykańskimi upałami. Termometry wskażą ponad 30-ści kresek. Trochę ochłody będzie można znaleźć nad lubuskimi jeziorami. W naszym regionie mamy ich kilkaset. Po niektórych można pływać kajakami, łódkami i rowerkami wodnym.

Z mieszkańcami o tym, gdzie najlepiej pojechać nad jezioro rozmawiała Dorota Gut

Wypoczywając nad wodą trzeba uważać. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. Dzieci nie powinny pozostawać w wodzie bez opieki. Tragicznie możne też skończyć się skok na główkę do wody. Wybierając się nad wodę warto korzystać z plaż strzeżonych przez ratowników.

Mapę kąpielisk można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego [Kliknij tutaj]. Dzięki Serwisowi Kąpieliskowemu poznamy dokładne lokalizacje jezior. Dowiemy się też czy woda nadaje się do pływania.

W Żarach co niedzielę można popływać łódką

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze