Rolkarskie małżeństwo z Oleśnicy spróbuje pobić Rekord Guinnessa. Będą jeździć 25 godzin bez przerwy!

2020-08-12 11:46 mar
Rolkarskie małżeństwo z Oleśnicy spróbuje pobić Rekord Guinnessa
Autor: Rolki Reggae Rajd

Agata i Wojciech Miszewscy z Oleśnicy zamierzają ustanowić nowy Rekord Guinnessa. Przez 25 godzin bez przerwy będą jeździć na rolkach po 400-metrowej pętli. Próba bicia rekordu odbędzie się w weekend w Oleśnicy. Podczas imprezy zbierane będą pieniądze na organizację wypoczynku dla podopiecznych oleśnickiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Agata i Wojciech Miszewscy to rolkarskie małżeństwo z Oleśnicy. W 2019 roku ustanowili oficjalny rekord Polski w rolkarskiej sztafecie. Nieprzerwanie jeździli przez 24 godziny wokół wrocławskiego Rynku, zbierając przy okazji pieniądze na leczenie dzieci z kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei. Teraz zamierzają pobić Rekord Guinnessa.

Próba ustanowienie nowego rekordu odbędzie się w najbliższy weekend na placu Zwycięstwa w Oleśnicy. Agata i Wojciech będą jeździć po 400-metrowej pętli przez 25 godzin bez przerwy.

- Próbę mieliśmy podjąć już w marcu, dokładnie w rocznicę tamtego wydarzenia. Ze względu na pandemię, musieliśmy jednak zmienić plany. Dlatego przenosimy termin na sierpień i dokładamy jeszcze godzinę. Żeby poprawić rekord Polski i jednocześnie ustanowić Rekord Guinnessa - tłumaczą Agata i Wojciech. - Zaczynamy w sobotę, 15 sierpnia, w samo południe, finał planujemy w niedzielę, 16 sierpnia, o godz. 13.00. To będzie 25 godzin nieprzerwanego, rolkarskiego wyczynu w szczytnym celu!

Rolki Reggae Rajd od trzech lat zajmuje się organizacją charytatywnych ultramaratonów rolkarskich.

- Rolki i reggae to nasza miłość i pasja. Jeśli dzięki tej pasji możemy dodatkowo nieść pomoc mniejszym, słabszym, chorym czy potrzebującym wsparcia, to dla nas dodatkowa motywacja - mówią Agata i Wojciech Miszewscy. - To dodaje nam sił i napędza. Uwielbiamy dzielić się uśmiechem i radością.

Również tym razem, głównym celem wydarzenia jest pomoc potrzebującym. Przez cały czas trwania SLV Group Guinness Rolki Reggae Rekord zbierane będą pieniądze na organizację wypoczynku dla podopiecznych oleśnickiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. To prawie 60 dzieci, żyjących w ciężkich warunkach lub zaniedbywanych.

- Zebrane pieniądze pozwolą zorganizować wyjazd na wakacje dla dzieci, które do tej pory nie miały takiej możliwości. Dla wielu z nich będzie to pierwsza w życiu okazja, żeby zobaczyć morze czy góry - mówi Anna Pilarek, szefowa TPD Oleśnica.

Na osoby, które przyjdą dopingować Agatę i Michała czeka wiele atrakcji. Przez cały weekend będzie można bawić się podczas animacji dla dzieci, skosztować smakołyków w punktach gastronomicznych, a także wziąć udział w kiermaszu i charytatywnych licytacjach. Nie zabraknie tez muzyki. Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie Mesajah, a w nocy z soboty na niedzielę odbędzie się największe w historii Oleśnicy silent disco.

Program SLV Group Rolki Reggae Rekord:

Sobota (15 sierpnia)
12:00 - Start rolkarzy
17:00 - koncert Blef
18:00 - koncert Rap Apartament & Ósmy
18:30 - koncert 3V6 - Pako, Piecyk, Statyf
19:00 - koncert Xiądz Maken
20:00 - koncert Mesajah
21:00 - koncert Dubster
22:00 - Silent Disco - Dj Ganz Privat • ERIC • Skorup

Niedziela (16 sierpnia)
00:00 Silent Disco
12:30 koncert Dr Kamil cz. I
13:00 Meta rolkarzy
13:05 dekoracja
13:30 koncert Dr Kamil cz. II

We Wrocławskim zoo urodziły się dwa małe GNU Białobrode

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.