RRSO czy całkowity koszt kredytu? Na co zwracać uwagę pożyczając pieniądze?

i

Autor: Shutterstock

LUDZIE PYTAJĄ, PROVIDENT ODPOWIADA

RRSO czy całkowity koszt kredytu? Na co zwracać uwagę pożyczając pieniądze?

2022-08-16 11:32

W tym roku Provident Polska obchodzi 25-lecie działalności w Polsce. Z tej okazji najsilniejsza firma pożyczkowa na rynku dzieli się z czytelnikami SE odpowiedziami na pytania najczęściej zadawane przez klientów.

Kilka razy już szukałem w Internecie pożyczki, ale gubię się w tych wszystkich porównywarkach, wskaźnikach, RRSO, oprocentowaniu i tak dalej… Na co mam zwrócić uwagę, żeby dowiedzieć się ile finalnie zapłacę i co zawierają te dodatkowe koszty?

Karol (24 l.) z Sanoka

Panie Karolu, najrozsądniej jest zawsze zerknąć na całkowity koszt kredytu, okres spłaty i wysokość raty. Im niższe raty, tym mniejsze bieżące obciążenie budżetu domowego. Najlepiej spojrzeć więc na całkowity koszt kredytu, który z punktu widzenia pożyczkobiorcy jest najistotniejszy. To wszystkie opłaty, jakie klient ponosi w związku z umową. Wskaźnik ten powinien być wyraźnie oznaczony w każdej umowie kredytu konsumenckiego i w formularzu informacyjnym dołączanym do umowy. Co ważne, jest to kwota, a nie jakieś procenty, dzięki czemu łatwo zweryfikować i zobaczyć, ile maksymalnie będzie nas kosztować pożyczka.

Więcej informacji na stronie odpowiedzi.se.pl                                                           

Partnerem materiału jest Provident Polska SA

Nasi Partnerzy polecają