Siedział 18 lat, a był niewinny. Teraz czas na OLBRZYMIE ODSZKODOWANIE

2018-03-15 14:23
MIŁOSZYCE GWAŁT MAŁGOSIA 18 LAT WIĘZIENIA
Autor: Majka Majewska MIŁOSZYCE GWAŁT MAŁGOSIA 18 LAT WIĘZIENIA

Sąd zdecydował o wypuszczeniu skazanego na 25 lat odsiadki Tomasza Komendy na wolność. Mężczyzna za kratkami spędził 18 lat. Jak się okazało, siedział za niewinność. Pewnie nic nie jest w stanie zrekompensować mu lat, które zmarnował, siedząc w więzieniu. Jakimś pocieszeniem jednak może być olbrzymie odszkodowanie, na które mężczyzna może liczyć. Chodzi o kwotę znacznie wyższą niż milion złotych.

- Każdy niesłusznie skazany może się starć o odszkodowanie i zadośćuczynienie. Odszkodowanie to pieniądze, których nie zarobił, jeśli wcześniej pracował. A zadośćuczynienie to są straty moralne - tłumaczył radiu TOK FM dr Piotr Kładoczny z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Gdy prowadzący audycję dziennikarz spytał, czy skazany za gwałt i morderstwo w Miłoszycach Tomasz Komenda może liczyć na milion złotych odszkodowania, Kładoczny odparł, że jeśli potwierdzi się, że mężczyzna jest niewinny, "to byłoby trochę mało". - W takim przypadku, osiemnastu lat pod zarzutem zgwałcenia i zabójstwa, to jest mało - podkreślił ekspert. Dodał przy tym, że nawet "kolosalna kwota", której może domagać się pan Tomasz, nie wynagrodzą mu tych lat, które spędził za kratkami.

Tomasz Komenda został skazany za gwałt i zabójstwo 15-latki w noc sylwestrową z 1996/97. W więzieniu siedzi od 2000 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE