MIŁOSZYCE GWAŁT MAŁGOSIA 18 LAT WIĘZIENIA

i

Autor: P. Relikowski/Polska Press MIŁOSZYCE GWAŁT MAŁGOSIA 18 LAT WIĘZIENIA

Tomasz Komenda odsiedział 18 lat za niewinność. To PORUSZAJĄCE zdjęcie wyraża wszystko!

2018-03-15 12:49

Wreszcie! Skazany za gwałt i zabójstwo 15-latki Tomasz Komenda wychodzi na wolność. Taką decyzję podjął sąd penitencjarny przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu, który zwolnił mężczyznę z odbywania kary reszty kary (został skazany na 25 lat odsiadki). Z wnioskiem w tej sprawie wystąpiła Prokuratura Krajowa. Zdaniem prokuratorów, Komenda nie popełnił czynów, za które został skazany.      

W sprawę zaangażował się sam minister sprawiedliwości. - Poleciłem raz jeszcze zbadać okoliczności śmierci 15-letniej Małgosi. Zajęli się tym doświadczeni prokuratorzy i policjanci z Wrocławia. Dzięki ich pracy, mimo upływu lat, udało się zatrzymać mężczyznę, który - jak wszystko na to wskazuje - jest rzeczywistym sprawcą tej potwornej zbrodni - informował we wtorek, 13 marca, Zbigniew Ziobro.  Sprawa dotyczy wydarzenia z sylwestra w 1996 roku. 15-letnia Małgorzata K. była wówczas w dyskotece w Miłoszycach pod Wrocławiem. Podczas imprezy wyszła przed budynek, do którego już nie wróciła. Dziewczyna została znaleziona na prywatnej posesji w pobliżu dyskoteki. Nie żyła. Przed śmiercią została brutalnie zgwałcona. Za zbrodnie skazany został Tomasz Komenda. Po latach okazało się, że jest niewinny. W czerwcu 2017 roku zatrzymano Ireneusza M. Prokuratura zarzuca mu te czyny, za które skazany został pan Tomasz.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE