Skuteczna nowość w walce z mokrym kaszlem.

2022-01-24 0:05
Skuteczna nowość w walce z mokrym kaszlem. zdjęcie na zajawkę
Autor: Shutterstock

Znana i sprawdzona przez miliony Polaków marka na ból gardła – Strepsils, rozszerza tej jesieni portfolio marki, wprowadzając nowość w leczeniu mokrego kaszlu - Strepsils na kaszel.

Strepsils na kaszel przeznaczony jest do leczenia mokrego kaszlu. Lek zawiera karbocysteinę – najsilniejszą substancję mukoregulującą[1]. Szybko tnie zalegającą wydzielinę na kawałki[2], ułatwiając odkrztuszanie i zmniejszając intensywność kaszlu[3]. Zawarta w nim substancja aktywna – karbocysteina, zmienia fizyczne i biochemiczne właściwości śluzu, zmniejszając jego lepkość[4]. Wchłania się szybko z przewodu pokarmowego, ułatwiając odkrztuszanie, a w konsekwencji ograniczając kaszel[5]. Wspomaga proces oczyszczania nie tylko oskrzeli, ale również zatok[6].

Kaszel kaszlowi nierówny – kaszel mokry

Kaszel mokry określany jest jako kaszel produktywny, ponieważ prowadzi do oczyszczania dróg oddechowych z zalegającej wydzieliny. Pojawia się w przebiegu większości infekcji, zarówno wirusowych, jak i bakteryjnych[7]:

  • oskrzeli
  • płuc
  • zatok przynosowych.

Kaszel mokry występuje także u 47% osób w przebiegu przeziębienia. Aż 22% badanych stwierdziło, że to właśnie kaszel jest jego najbardziej dokuczliwym objawem[8]. Lekarze podkreślają, że o sukcesie leczenia decyduje właściwe rozpoznanie rodzaju kaszlu (suchy czy mokry), ponieważ od tego zależy dobranie odpowiednich leków.

Skuteczna nowość w walce z mokrym kaszlem 2
Autor: Materiały prasowe

Jak rozpoznać mokry kaszel?

Kaszel mokry często przekształca się z wcześniejszego kaszlu suchego, towarzyszy mu wydzielina (ropna lub śluzowa). Jest mniej gwałtowny niż kaszel suchy. W leczeniu kaszlu mokrego nie należy przyjmować leków hamujących odruch kaszlu[9]

Strepsils na kaszel

Strepsils na kaszel jest jednym z pierwszych leków zawierających karbocysteinę dostępnych bez recepty. Produkt występuje w formie wygodnych do połknięcia kapsułek. Zalecane dawkowanie podane jest na opakowaniu.

Skuteczna nowość w walce z mokrym kaszlem
Autor: Materiały prasowe

[1] Doniec Z, Mastalerz Migas A, Krenke K, Mazurek H, Bieńkowski P. Rekomendacje postępowania diagnostyczno- terapeutycznego w kaszlu u dzieci dla lekarzy POZ. Lekarz POZ. 2016;2(4):305 321.

[2] https://www.mp.pl/pacjent/leki/subst.html?id=438

[3] Karbocysteina.mp.pl (https://www.mp.pl/pacjent/leki/subst.html?id=438)

[4] Karbocysteina.mp.pl (https://www.mp.pl/pacjent/leki/subst.html?id=438)

[5] Rozrzedza wydzielinę ułatwiając odkrztuszanie i w konsekwencji zmniejszając intensywność kaszlu

[6] Dąbrowski P. Leszczyńska M. Mielcarek-Kuchta D. Rola karbocysteiny w leczeniu zapaleń zatok przynosowych, Otolaryngologia Polska 2012; 66(4a):15-19

[7] Arcimowicz, M., Niemczyk K.: Przewlekły kaszel w praktyce otorynolaryngologicznej. Polski Przegląd Otorynolaryngologiczny 1.2 (2012): 117-123.

[8] The 2019 Study of OTC Cough & Cold products, Multi Sponsors Study RB-M-58261

[9] Źródło: Arcimowicz, M., Niemczyk K.: Przewlekły kaszel w praktyce otorynolaryngologicznej. Polski Przegląd Otorynolaryngologiczny 1.2 (2012): 117-123. RB-M-58261

Materiał promocyjny partnera