ŚMIERĆ Magdaleny Żuk. Kiedy poznamy PRAWDĘ? Prokuratura przedłuża śledztwo

2020-06-30 22:16 MTA
Magdalena Żuk
Autor: Fot. archiwum prywatne

Kiedy poznamy prawdę o przyczynach i okolicznościach śmierci Magdaleny Żuk? W sprawie wciąż więcej jest pytań niż odpowiedzi. Prokuratura przedłużyła śledztwo – ma potrwać do końca roku. Czas mija, od czasu śmierci Polki w Egipcie, minęły już ponad trzy lata. Czy najbliższe miesiące będą przełomowe dla śledztwa?

Śmierć Magdaleny Żuk w Egipcie. W tej sprawie wciąż więcej jest pytań niż odpowiedzi. Badają ją polscy i egipscy śledczy oraz prywatni detektywi. Kiedy więc poznamy prawdę?

Śledztwo prokuratury zostało przedłużone do końca roku. Decyzję podjęła Prokuratura Regionalna we Wrocławiu na wniosek Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. Śledczy przyznają, że zgromadzony dotychczas materiał dowodowy jest obszerny, ale... chcą zdobyć od strony egipskiej kolejne dokumenty.

Sprawa śmierci Magdaleny Żuk. Czy kiedyś poznamy prawdę?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Jakkolwiek w sprawie zgromadzono dotychczas obszerny materiał dowodowy, to jednak zachodzi konieczność wystąpienia do strony egipskiej o kolejne dokumenty dotyczące zdarzenia. Chodzi głównie o dokumentację źródłową, stanowiącą podstawę sporządzenia dokumentów procesowych przez stronę egipską – czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Przypomnijmy, do tragedii doszło w kwietniu 2017 roku. 27-letnia Magdalena Żuk poleciała do kurortu Marsa-Alam w Egipcie. I nigdy z niego nie wróciła.

Dotarła tam 25 kwietnia. Po kilku dniach trafiła do szpitala. Gdy do Egiptu pojechał jej znajomy, aby zabrać ją do Polski, w szpitalu dowiedział się, że kobieta nie żyje. Miała zginąć w wyniku upadku z drugiego piętra szpitala, w którym przebywała. Jak było naprawdę? Wciąż nie wiemy.

Przeprowadzone do chwili obecnej dowody nie doprowadziły do zmiany dotychczasowych ustaleń, w tym dotyczących tego, aby wobec pokrzywdzonej stosowana była przemoc o podłożu seksualnym lub jakakolwiek inna. Aktualne pozostaje również ustalenie wskazujące, że bezpośrednią przyczyną zgonu Magdaleny Ż. były obrażenia odniesione przez nią na skutek upadku z dużej wysokości – podała jeleniogórska prokuratura.

Śledztwo wciąż prowadzone jest w sprawie o zabójstwo.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express: KLIKNIJ TUTAJ!

Oto najważniejsze informacje o sprawie Magdaleny Żuk: