Sprawdzone patenty na bezpieczne wakacje z dzieckiem

2019-06-12 0:03
Sprawdzone patenty na bezpieczne wakacje z dzieckiem
Autor: Shutterstock

Rodzinny wypoczynek dostarcza mnóstwa radości, ale wymaga też zaangażowania i odpowiedzialności ze strony rodziców, którzy muszą szczególnie zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych. O czym trzeba pamiętać, aby móc w pełni cieszyć się spokojnymi wczasami?

Urlop sprzyja większej beztrosce, co sprawia, że pozwalamy sobie i dzieciom na więcej, zapominając często, że wakacje to wzmożony okres wypadków i nieszczęśliwych zdarzeń z udziałem najmłodszych. Zabawy z rówieśnikami i inne wakacyjne rozrywki w pobliżu wody przyczyniają się do tego, że nawet najlepiej zaznajomione z zasadami bezpieczeństwa dziecko może o nich zapomnieć. Co możemy zrobić, aby wczasy z dziećmi minęły bez stresu?

Bez tego ani rusz!

Przede wszystkim nie zapominajmy o podstawach bezpieczeństwa, które pozwalają nie tylko uniknąć przykrych niespodzianek w czasie urlopu, ale w niektórych przypadkach mogą uchronić zdrowie i życie dziecka. Już na etapie podróży pamiętajmy o odpowiednio zaopatrzonej apteczce, prawidłowo zapiętych pasach, a w przypadku najmłodszych dzieci – foteliku samochodowym. Dobierzmy odzież do temperatury i charakteru wypoczynku. Jej rodzaj ma szczególne znaczenie np. podczas wyjazdu w góry, gdzie właściwie dobrane obuwie chroni przed różnego rodzaju kontuzjami. Szczególne bezpieczeństwo należy zachować podczas wypoczynku nad morzem. Najważniejsza zasada dotyczy korzystania wyłącznie ze strzeżonych kąpielisk. Choć to oczywistość, zatrważające statystyki dotyczące utonięć pokazują każdego roku, jak niebezpieczne bywają kąpiele w niestrzeżonych akwenach. 

 

PZU - Ubezpiecz dziecko na całe wakacje
Autor: Materiały Prasowe PZU Link: POWIĘKSZ INFOGRAFIKĘ

Oprócz korzystania z kąpielisk znajdujących się pod okiem ratownika należy pamiętać, aby unikać zbyt długiego przebywania w wodzie i uczulić dziecko, aby nie wskakiwało do wody prosto z rozgrzanej plaży. Uświadom dziecko również w temacie kąpieli słonecznych – aby zapobiec oparzeniom, stosuj kremy z filtrem ochronnym. Przyzwyczaj je do noszenia okrycia głowy na plaży i zadbaj o to, aby w ciągu dnia miało możliwość odpoczynku w cieniu. Niezależnie od tego, gdzie spędzamy wakacje, przypomnijmy dziecku, aby nie rozmawiało z nieznajomymi oraz nie oddalało się od nas podczas wycieczek. Obowiązkowo przejdźmy się z nim po ośrodku wypoczynkowym czy hotelu, w którym będziemy spędzać urlop, wskazując na niebezpieczne miejsca, do których nie powinno się zapuszczać, np. basen, kotłownia czy rozdzielnia elektryczna.

PZU - Ubezpiecz dziecko na całe wakacje
Autor: Materiały Prasowe PZU Link: POWIĘKSZ INFOGRAFIKĘ

Bezpłatne ubezpieczenie NNW na wakacje

PZU zlecił realizację badania, które pokazało, jak rodzice postrzegają wakacje swoich dzieci. Zdaniem prawie trzech czwartych ankietowanych rodziców na dzieci w trakcie wakacji czyha dziś więcej niebezpieczeństw, niż kiedy sami byli mali. 65 proc. ankietowanych odpowiedziało, że obawiają się o to, że ich synowi czy córce może zabraknąć wyobraźni i ulegnie nieszczęśliwemu wypadkowi.* Z myślą o obawach rodziców PZU Pomoc ruszył z wakacyjną akcją dla rodziców wszystkich dzieci w Polsce „Wakacje z PZU. Bezpieczne Dziecko”.

PZU - Ubezpiecz dziecko na całe wakacje
Autor: Materiały Prasowe PZU Link: POWIĘKSZ INFOGRAFIKĘ

Akcja ma na celu bezpłatne objęcie ich dzieci polisą od następstw nieszczęśliwych wypadków do końca wakacji szkolnych, czyli do 1 września. PZU Pomoc SA zapewnia rodzicom i opiekunom dzieci do 18. roku życia możliwość bezpłatnego przystąpienia do ubezpieczenia NNW PZU Edukacja na czas wakacji – od 20 czerwca do 1 września. Akcja „Wakacje z PZU. Bezpieczne Dziecko” obejmuje także pełnoletnich uczniów i studentów do 25. roku życia, którzy mogą samodzielnie przystąpić do ubezpieczenia. Aby z niego skorzystać, należy wypełnić formularz deklaracji przystąpienia do ubezpieczenia na stronie internetowej wakacjezpzu. pl i wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych we wskazanych celach. Imię, nazwisko oraz PESEL dziecka zostaną użyte wyłącznie w celu objęcia dziecka ochroną ubezpieczeniową w ramach akcji „Wakacje z PZU. Bezpieczne Dziecko”.

O bezpłatnym ubezpieczeniu NNW dla dzieci
GRZEGORZ GOLUCH, prezes zarządu PZU Pomoc
GRZEGORZ GOLUCH, prezes zarządu PZU Pomoc

„Polisa w PZU dla dziecka na całe wakacje działa 24 godziny na dobę na całym świecie. Ubezpieczenie obejmuje szereg nieszczęśliwych wypadków oraz zdarzeń, jakie mogą się przytrafić dzieciom. Osobom objętym ubezpieczeniem gwarantujemy usługi powypadkowe w Polsce, a w szczególności pomoc medyczną, transport medyczny czy pomoc rehabilitacyjną.”

Ubezpieczenie w ramach Umowy Grupowego Ubezpieczenia NNW PZU Edukacja zawartej pomiędzy PZU Pomoc SA (ubezpieczający) a PZU SA (ubezpieczyciel). Aby skorzystać z ubezpieczenia, należy wyrazić zgody do wskazanych celów. Akcja obowiązuje do 21.06.2019 r. Szczegóły sprawdź w regulaminie dostępnym na wakacjezpzu.pl. Szczegółowe informacje o zakresie ubezpieczenia, w tym o wyłączeniach i ograniczeniach odpowiedzialności PZU SA, znajdziesz w aktualnych ogólnych warunkach ubezpieczenia NNW PZU Edukacja wraz z postanowieniami dodatkowymi i odmiennymi, dostępnych na wakacjezpzu.pl