Tyle osób od 24 lutego wjechało z Ukrainy do Polski. Nowe dane od Straży Granicznej

2022-05-22 10:47
Ponad 3,5 mln Ukraińców przyjechało do Polski
Autor: AP Photo/Emilio Morenatti Ponad 3,5 mln Ukraińców przyjechało do Polski

Wojna na Ukrainie trwa już trzy miesiące. Zaraz po jej wybuchu do Polski napłynęła gigantyczna fala uchodźców. Choć już coraz częściej słyszy się o powrotach Ukraińców do swojego kraju, to wciąż każdego dnia spora grupa obywateli Ukrainy zmierza w kierunku Polski. Od początku wojny funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili w przejściach granicznych z Ukrainy do Polski 3, 532 mln osób - podała w niedzielę Straż Graniczna. Ostatniej doby do naszego kraju z Ukrainy przyjechało 23 tys. osób - dodano.

Miliony Ukraińców w Polsce

Wojna na Ukrainie trwa już trzy miesiące. Niemal od razu, już w dniu wybuchu wojny na Ukrainie do Polski zaczęła napływać gigantyczna fala uchodźców. Do Polski uciekały głównie kobiety z dziećmi, gdyż bardzo szybko młodzi mężczyźni mieli obowiązek pozostania w swoim kraju i przygotowywać się do walki o kraj. Polski rząd bardzo szybko wymyślił rozmaite formy wsparcia i pomocy dla Ukraińców. Jednak od momentu wybuchu wojny mijają już trzy miesiące i okazuje się, że coraz częściej Ukraińcy decydują się na powrót do swoich domów. Mimo tego wciąż każdego dnia spora grupa obywateli Ukrainy zmierza w kierunku Polski. Od początku wojny funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili w przejściach granicznych z Ukrainy do Polski 3, 532 mln osób - podała w niedzielę Straż Graniczna. Ostatniej doby do naszego kraju z Ukrainy przyjechało 23 tys. osób - dodano w dzisiejszym komunikacie. 

W niedzielę 22 maja 2022 prezydent Polski Andrzej Duda wygłosi przemówienie do Ukraińców w Kijowie.

PLAN OBALENIA PUTINA! Ekspert UJAWNIA co może pomóc
Sonda
Kiedy skończy się wojna na Ukrainie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE