Szczecin: Koniec darmowego parkowania! Kiedy wrócą opłaty w SPP?

2020-06-30 17:00 gk
Strefa Płatnego Parkowania w Szczecinie
Autor: Grzegorz Kluczyński

Po czterech miesiącach przerwy spowodowanej epidemią koronawirusa, w Szczecinie powracają opłaty za parkowanie w centrum miasta. W poniedziałek wojewoda zachodniopomorski opublikował uchwały Rady Miasta Szczecina, które „odwieszają” SPP i płatne parkingi na Pl. Orła Białego. Przepisy wejdą w życie 14 lipca. Oznacza to, że właśnie w tym dniu wrócą opłaty za postój.

Ulotki przypomną o opłatach

Żeby kierowcy nie czuli się zaskoczeni, zanim opłaty znów wejdą w życie, za wycieraczkami samochodów parkujących w centrum miasta pracownicy NiOL będą umieszczać ulotki przypominające o wznowieniu działania SPP.

- Kampanię ulotkową planujemy od 6 lipca – informuje kierownik SPP Roman Kapczyński.

Mieszkańcy, którzy mieli wykupione abonamenty, nie muszą mieć powodów do obaw. Zostaną one przedłużone o cały okres zamrożenia strefy, czyli o 122 dni. Na stronie SPP 1 lipca pojawi się specjalny kalkulator, który umożliwi samodzielne obliczenie nowego terminu ważności opłaty ryczałtowej czy abonamentu.

Rozebrał się i wskoczył do kanału portowego. Interweniowała policja

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Płatne parkowanie wraca na plac Orła Białego

Płatne parkowanie powróci również na plac Orła Białego. Od 14 lipca będą pobierane opłaty za postój. Okres ważności kart dojazdowych dla mieszkańców również zostanie przedłużony.

- Okres ważności kart dojazdowych stare Miasto – Parking został przedłużony o okres obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego do czasu wejścia w życie uchwały - informuje Wojciech Jachim, rzecznik NiOL.

Kalkulator do obliczania terminu ważności kart dojazdowych będzie dostępny od 1 lipca na stronie ppn.szczecin.pl.

Biuro SPP otwiera się dla mieszkańców

Od 6 lipca w normalnym trybie czynne będzie biuro SPP przy al. Wojska Polskiego - od godz. 8:00 do 17:00 w dni powszednie.

Ze względów sanitarnych NiOL, operator SPP zachęca do wnoszenia opłat jednorazowych za pomocą aplikacji mobilnych moBILET oraz SkyCash oraz do korzystania ze sklepu www.eabonamenty.spp.szczecin.pl.

Cztery miesiące darmowego parkowania

Przypomnijmy, kontrolerzy SPP i płatnych parkingów na placu Orła Białego, w związku z wybuchem epidemii koronawirusa przestali sprawdzać opłaty w połowie marca. 9 kwietnia Rada Gminy Szczecin usankcjonowała stan faktyczny i zdecydowała, że postój pojazdów w SPP i na pl. Orła Białego w czasie zagrożeń związanych z wirusem SARS-CoV-2 będzie bezpłatny.

Uchwały przywracające płatności za postój w SPP i PPN zostały przegłosowane 26 maja. Wojewoda, który ma 30 dni na wydanie rozstrzygnięcia nadzorczego, opublikował je w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego 29 czerwca, czyli w ostatnim możliwym terminie. Obie wejdą w życie po upływie 14 dni od publikacji.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ