Szok! Wnuczkowa mafia ukradła emerytom 72 miliony

2020-01-22 15:42 DK
Ukradli emerytom 72 miliony
Autor: Cezary Pecold/Super Express Ukradli emerytom 72 miliony

Nie ma dnia, by policjanci w całym kraju nie odbierali zgłoszeń od zdesperowanych emerytów, którzy stracili właśnie swoje oszczędności oskubani przez „wnuczkową” mafię. Statystyki są szokujące. Tylko w ubiegłym roku metodą na wnuczka oszuści wyłudzili aż 72 mln zł, a pokrzywdzonych było ponad 4 tys. osób.

Ostatnio policjanci z Łodzi najpierw rozbili czteroosobową szajkę specjalizującą się w okradaniu starszych ludzi, a potem zatrzymali 23-latka, który podając się za policjanta próbował przejąć majątek 81-letniego łodzianina. W tym ostatnim przypadku zatrzymanie było możliwe dzięki czujności niedoszłej ofiary i ścisłej współpracy z policją.

- Otrzymaliśmy informację, że mieszkaniec bloku przy ul. Wyszyńskiego w Łodzi prowadzi właśnie rozmowę telefoniczną z osobą, która podaje się za funkcjonariusza CBŚ – opowiada Joanna Kącka z łódzkiej policji. - O niepokojącej sytuacji zaalarmowała sąsiadka seniora. Natychmiast skierowano tam patrol. Dalsza część rozmowy nadzorowali już prawdziwi policjanci – dodaje.

Oszust wpadł na gorącym uczynku, gdy pojawił się odebrać pieniądze. Ale w wielu przypadkach, mimo licznych ostrzeżeń, nadal przestępcom udaje się naciągać emerytów. - Pamiętajcie, że policja nigdy nie poprosi Was o przekazywanie komukolwiek pieniędzy, czy też pozostawiania ich we wskazanych miejscach – tłumaczy Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji. - A jeżeli pomocy potrzebuje ktoś z waszej rodziny, najpierw upewnijcie się, że rzeczywiście macie do czynienia ze swoim bliskim. Pamiętajcie, że oszuści liczą na waszą naiwność. Nie dajcie im się okraść.

Najnowsze