Teodorów: Wypadek 9-latka na motorze crossowym. Chłopiec przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Łodzi

2020-07-13 12:29 Emilia Białecka
Teodorów: Wypadek 9-latka na motorze crossowym. Chłopiec przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Łodzi
Autor: Policja /KWP Łódź

Do poważnego wypadku doszło w niedzielę (12.07) tuż po godz. 18:00 w miejscowości Teodorów w gminie Będków (woj. łódzkie). 9-latek jadący na motorze crossowym uderzył w auto osobowe. Chłopiec z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Łodzi. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia, a także ustala, kto umożliwił dziecku kierowanie motocyklem po drodze publicznej.

Jak podaje policja, chłopiec wyjeżdżając z podporządkowanej drogi gruntowej na drogę Teodorów-Kotliny, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu drogą powiatową w kierunku Kotlin osobowemu volkswagenowi. Kierowcą ososbówki był 70-letni mieszkaniec gminy Będków. W wyniku wypadku chłopiec doznał poważnych urazów i został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do specjalistycznego szpitala w Łodzi.

CZYTAJ TEŻ: KOSZMAR na koloniach pod Łodzią! 10-latek wypadł z okna

Kierowca autobusu uderzył w BMW stojące na przystanku. Doszło do awantury i przepychanek

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Policjanci zabezpieczyli niezbędne ślady potrzebne do wyjaśnienia dokładnych okoliczności zdarzenia. Zabezpieczony do dalszych badań z udziałem biegłego został również mini cross. Jak ustaliła policja, jednoślad nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Przedmiotem ustaleń policji będzie również to, kto umożliwił 9-latkowi kierowanie pojazdem mechanicznym po drodze publicznej.

Najnowsze