Teraz dziecko samo kupuje kody do gier, a rodzice mają nad tym pełną kontrolę!

2021-02-23 0:00 Materiał Partnerski
Teraz dziecko samo może kupić sobie kody do gier. Jednak ty masz nad tym pełną kontrolę!
Autor: Shutterstock

Nauka finansów to także umiejętność gospodarowania kieszonkowym. Dziecko wydaje je zwykle na swoje przyjemności, czyli m.in. na kody do gier. Młody człowiek, który korzysta z PeoPay KIDS, może teraz kody kupować sobie sam. To nowość w aplikacji w Banku Pekao! Jednak rodzic ma nad tymi (i innymi) wydatkami pełną kontrolę.

PeoPay KIDS to aplikacja Banku Pekao przeznaczona dla dzieci w wieku 6-13 lat. Trzech wirtualnych trenerów – Żubr, Złotówka i Lis – pomagają dzieciom wkraczać w świat finansów. Dzięki PeoPay KIDS maluchy uczą się oszczędzania oraz korzystania z własnej karty płatniczej. To innowacyjny produkt na polskim rynku, nominowany do prestiżowych, międzynarodowych nagród. Z aplikacji korzysta już ponad 41 tys. najmłodszych użytkowników!

Dziecko kupuje kod, ty zatwierdzasz (lub nie)

Teraz w PeoPay KIDS jest także możliwość zakupu kodów do gier. Twoja pociecha może tych zakupów dokonywać sama, ale – co bardzo ważne - ty zachowujesz pełną kontrolę nad tymi wydatkami. Dzięki temu najmłodsi mogą skorzystać z dodatkowych atrakcji dostępnych na swoich ulubionych platformach i w grach, takich jak Xbox, Nintendo, Blizzard czy Minecraft. Każdy zakup odbywa się pod kontrolą dorosłego, który w Panelu rodzica w swojej aplikacji autoryzuje transakcję. Opiekun decyduje także, kiedy udostępni swojemu dziecku nową funkcjonalność w aplikacji bankowej.

Jak uruchomić funkcję w PeoPay KIDS i z niej korzystać

  1. Funkcję kodów do gier możesz włączyć w serwisie internetowym Pekao24 lub aplikacji PeoPay. W zakładce Panel rodzica wybierasz przycisk: Ustawienia PeoPay KIDS.
  2. Po pomyślnej aktywacji nowa funkcja będzie widoczna w aplikacji PeoPay KIDS w sekcji: DOŁADUJ.
  3. Zakup kodu do gier zawsze wymaga twojej akceptacji. Kod do platformy będzie widoczny w aplikacji PeoPay KIDS dopiero, gdy zatwierdzisz transakcję. Masz na to maksymalnie 24 godziny. Możesz zaakceptować albo odrzucić prośbę.
  4. Kupiony kod do gier jest widoczny w aplikacji PeoPay KIDS w sekcji: DOŁADUJ, w zakładce: MOJE ZAKUPY. Po wejściu w kafel z zakupionym kodem, dziecko „zdrapuje palcem” szarą powierzchnię, pod którą kryje się kod do wpisania w odpowiednim miejscu na wybranej platformie. Kod jest bezterminowy. 

Korzystanie z funkcji zakupu kodów do gier wymaga aktualizacji aplikacji PeoPay KIDS do wersji 1.2.0. Lista dostępnych platform do zakupu kodów do gier znajduje się na stronie Banku Pekao.

Nowości także dla rodziców

Bank Pekao dodaje także nowości do Panelu rodzica w aplikacji PeoPay. Od teraz oboje rodzice mogą sprawować kontrolę nad wydatkami dziecka. W Panelu rodzica mają oni wygodny podgląd na wszystkie rachunki swoich dzieci, niezależnie od ich wieku (0-18 lat) i tego, czy mają założony Pakiet PeoPay KIDS. Wystarczy wybrać ikonę z imieniem pociechy.

W Panelu rodzica Pekao udostępnił również możliwość otrzymywania w telefonie wygodnych powiadomień push z aplikacji PeoPay z informacją, że przez 24 godziny prośba dziecka o przelew zewnętrzny, doładowanie telefonu lub zakup kodów do gier oczekuje na akceptację. Dorośli mogą zdalnie wnioskować również o kartę płatniczą PeoPay KIDS dla dziecka, które ma już założony pakiet bez karty  – zarówno pierwszej, jak i nowej karty po zastrzeżeniu.

Najnowsze