Tragiczna śmierć polskiego żołnierza. Zginął pełniąc misję na Łotwie

2019-12-15 20:18 mos
polski mundur
Autor: włodi/flickr

Nie żyje polski żołnierz! Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych w oficjalnym komunikacie poinformowało, że mężczyzna zmarł w sobotę 14 grudnia 2019 roku podczas prywatnego treningu biegowego. Służył on w Polskim Kontyngencie Wojskowym na Łotwie, wchodzącym w skład wielonarodowej grupy bojowej NATO.

Tragiczna śmierć polskiego żołnierza pełniącego misję na Łotwie. Według łotewskiego ministerstwa obrony Polak zmarł w małej miejscowości Kadaga w gminie Adazi niedaleko Rygi. Według oficjalnych informacji do dramatycznego zdarzenia doszło w czasie indywidualnych zajęć sportowych, które były realizowane w czasie wolnym od służby.

ZOBACZ TEŻ: Węgrzynowice-Modrzewie: Pożar domu jednorodzinnego. Jedno osoba nie żyje!

Żandarmeria Wojskowa prowadzi czynności zmierzające do ustalenia przyczyn śmierci żołnierza. Rodzina zmarłego została poinformowana o zdarzeniu i otoczona opieką. Wojsko nie podało bliższych informacji o zmarłym. Nie wiadomo więc, jak się nazywał, ile miał lat, w której jednostce służył ani jaki miał stopień.

"Łączymy się myślami z rodziną oraz kolegami z jednostki zmarłego. Jest to również dotkliwa strata dla Łotwy, ponieważ razem z Polską podobnie rozumiemy kwestie bezpieczeństwa" - napisał w komunikacie łotewski minister obrony Artis Pabriks.

O śmierci polskiego żołnierza poinformował również na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Szef MON złożył rodzinie polskiego żołnierza wyrazy współczucia i zapewnił o opiece nad nimi.