Tragiczny wypadek autobusu na A4. W tym miejscu rozegrała się tragedia [ZDJĘCIA]

2021-03-06 8:40 maal PAP
Wypadek autobusu na A4
Autor: Google Maps

W nocy z piątku na sobotę na autostradzie A4 autobus uderzył w osłonę energochłonną i wpadł do rowu. Zginęło pięć osób, a 30 zostało rannych, w tym 10 ciężko. Służby na miejscu wypadku prowadzą akcję ratowniczą.

- Do zdarzenia doszło około północy w miejscowości Lutków (powiat jarosławski, woj. podkarpackie), gdzie na autostradzie A4 autobus wpadł do rowu. W tej chwili mamy informację, że 30 osób jest poszkodowanych, w tym 10 jest ciężko rannych. Cztery osoby zginęły - powiedział PAP Bartosz Wilk z zespołu prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. Jak dodał, autobusem podróżowało więcej osób, ale one nie doznały obrażeń.

 Jak poinformował PAP dyżurny z podkarpackiej GDDKiA, autobus jechał w kierunku Korczowej. Według jego informacji jest to autokar ukraiński.

- Autobus uderzył w osłonę energochłonną, która jest na końcu pasa zjazdowego na MOP (miejsce obsługi podróżnych), a później w bariery i przewrócił się do rowu za tymi barierami - mówił. Informację, że autobus miał tablice rejestracyjne ukraińskie, potwierdziła także policja.

KATASTROFA na autostradze A4. Nie żyje 6 osób! Mnóstwo rannych [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wypadek autobusu na A4
Autor: Google Maps

Autokarem podróżowało 57 osób, w tym dwóch kierowców. Pięć osób nie żyje, a 30 zostało rannych.

Ranni przebywają w szpitalu wojewódzkim w Przemyślu, Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, szpitalu wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie, szpitalu w Rudnej Małej oraz w szpitalach powiatowych w Przeworsku i Lubaczowie.

Uczestnicy wypadku, którzy nie odnieśli, obrażeń trafili do miejscowej szkoły.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze