Trener piłki nożnej oczekuje na zarzuty molestowania nieletniego

2019-05-28 19:34 abe
piłkarz
Autor: Andrzej Bęben

27-letni trener Młodej Gieksy GKS w środę usłyszy zarzuty popełnienia „czynu pedofilskiego”. Będzińska policja, małoletni jest mieszkańcem powiatu będzińskiego, potwierdziła, że sportowiec został zatrzymany. Fundacja Sportowe Katowice na swej stronie internetowej opublikowała specjalne oświadczenie.

„Fundacja Sportowe Katowice przywiązuje wielką wagę do prawidłowego i bezpiecznego rozwoju wszystkich swoich podopiecznych. Dlatego informacja dotycząca podejrzenia niedopuszczalnego zachowania jednego z pracowników sprawiła, że podjęte zostały natychmiastowe i zdecydowane działania. Fakt ten został niezwłocznie zgłoszony na policję. Decyzją zarządu Fundacji pracownik został od razu zawieszony w obowiązkach. Co najważniejsze, o podjętych działaniach pilnie poinformowano rodziców wszystkich zawodników, z którymi zawieszony pracownik miał kontakt. Fundacja zapewniła opiekę psychologiczną zarówno zawodnikom, jak i rodzicom potrzebującym tego typu pomocy. W związku z powyższą sytuacją Zarząd zorganizował spotkanie z trenerami wszystkich grup Akademii, w trakcie którego przypomniano o przepisach prawa i obowiązujących procedurach. W najbliższych dniach przeprowadzone zostaną także stosowne prelekcje dla podopiecznych Akademii. Ich dobro stanowi dla nas bowiem najwyższą wartość” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym we wtorek (28 maja).

Policja będzińska – z uwagi na charakter sprawy i dla dobra jej oraz przede wszystkim pokrzywdzonego – nie ujawnia szczegółów. Według portalu sportowefakty.wp.pl trener zabrał zawodników na mecz rozgrywanych w Polsce piłkarskich mistrzostw świata do lat 20. Do molestowania nieletniego miało dojść podczas podróży. Portal podaje, że chłopiec obronił się przed erotycznymi zapędami trenera. O zajściu powiedział rodzicom. A ci poinformowali o nim policję. Trenera zatrzymano w województwie lubelskim. „Wykwalifikowana kadra, składająca się z ludzi oddanych sprawie i pełnych pasji ma spowodować żeby każdy z naszych podopiecznych stawał się z dnia na dzień lepszym zawodnikiem i człowiekiem, a w przyszłości osobą o wysokich standardach moralnych związaną pozytywnymi emocjami z miastem Katowice i klubem GKS „GieKSa” Katowice”- czytamy na stronie internetowej w opisie Akademii „Młodej Gieksy”.