Twoje bezpieczne wakacje z aplikacją Uber

2021-07-29 0:00
Twoje bezpieczne wakacje z aplikacją Uber
Autor: Materiały Promocyjne

Myślimy przejazd, mówimy Uber - potwierdzają to wyniki najnowszego raportu IPSOS. Ponad połowa mieszkańców miast, w których działa platforma przynajmniej raz skorzystała z aplikacji. Na wakacjach szczególnie często korzystamy z aplikacji. Co robić, aby przejazd był bezpieczny?

Bezpiecznie, czyli jak?

Uber, to przede wszystkim bezpieczne przejazdy. Z góry znamy trasą oraz cenę, zamawiamy przejazd spod drzwi naszego domu lub hotelu. Przez pandemię koronawirusa słowo „bezpieczeństwo” odmieniane jest przez wszystkie przypadki i nabrało nowego wymiaru. Mając na myśli zarówno pasażerów, jak i kierowców, Uber wprowadził szereg rozwiązań, które czuwają nad codziennymi przejazdami. O części z nich, często nie pamiętamy, a bez niektórych, już nie wyobrażamy sobie podróży - jak np. obowiązek noszenia masek  czy dezynfekcja rąk. Jako jedyna firma na rynku Uber wprowadził też funkcję sprawdzającą czy kierowca ma zakryte nos i usta oraz udostępnił specjalne przesłony do aut. Na co jeszcze możemy liczyć w trakcie przejazdów?

Zawsze wiesz z kim jedziesz

Zanim aplikacja Uber zawitała do Polski, standardem było, że wsiadając do taksówki, nie wiemy z kim znajdziemy się w samochodzie. Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Obecnie, zamawiając przejazd pasażerowie zawsze znają imię kierowcy, model pojazdu i numer rejestracyjny. Ponadto, przed wejściem do samochodu, powiadomienie na smartfonie przypomni o sprawdzeniu, czy dane zgadzają się z informacjami w aplikacji. Jesteś w pośpiechu i nie masz czasu zweryfikować tych informacji? Nic nie szkodzi. Każdy przejazd można potwierdzić kodem PIN przed wejściem do samochodu. Dodatkowo po każdym przejeździe można wystawić ocenę kierowcy. System działa w obie strony i jest anonimowy. Dzięki temu już w momencie zamawiania widzimy jak kierowcę ocenili inni pasażerowie.

Twoje bezpieczne wakacje z aplikacją Uber
Autor: Materiały Promocyjne

Wsparcie na każdym kilometrze

Lato to festiwale, koncerty i dużo okazji do spotkań. Wracając po imprezie często chcemy dać znać naszym bliskim, że bezpiecznie dotarliśmy do celu. Uber przygotował na to specjalne rozwiązanie. Dzięki funkcji Udostępnij przejazd możemy jednym kliknięciem udostępnić trasę przejazdu nawet 5 osobom, z listy tzw. Zaufanych Kontaktów. Dzięki temu rozwiązaniu mogą oni na bieżąco śledzić trasę naszej podróży oraz sprawdzić, jakim pojazdem się poruszamy. Kierowcy także mogą skorzystać z opcji udostępniania lokalizacji swoim bliskim, bez ujawniania informacji o przejazdach.

Komu nie zdarzyło się nigdy zostawienie czegoś w aucie? Aby ułatwić komunikację między kierowcą i pasażerem, Uber umożliwia kontakt telefoniczny przed i po wspólnym przejeździe. Numery telefonu są ukryte, ale dzięki temu zarówno kierujący, jak i pasażer mogą napisać albo zadzwonić do siebie i umówić się po odbiór pozostawionego przedmiotu. Nawet jeśli był to telefon. Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć na stronie uber.com.

Dzięki technologii Uber skontaktuje się z Tobą w trakcie podróży jeśli  zdarzy Ci się nieoczekiwany lub zbyt długi postój. Jeśli podczas przejazdu chcesz zgłosić wypadek na drodze lub poinformować, że coś jest nie tak, możesz użyć przycisku bezpieczeństwa, który wyświetla się na ekranie przez cały czas trwania podróży.

Pomoc pod ręką

Lubisz trzymać rękę na pulsie i być przygotowanym na każde zdarzenie? Aby sprawdzić, jakie mamy możliwości w razie niespodziewanych zdarzeń warto poznać funkcję Centrum Bezpieczeństwa. Stąd można udostępnić swój przejazd, zapoznać się z procedurami oraz wszystkimi funkcjami bezpieczeństwa, a w razie potrzeby skontaktować się z numerem 112. Aplikacja automatycznie prześle dyżurnemu dane dotyczące pojazdu oraz lokalizacji. Dodatkowo pasażerowie mają możliwość skontaktowania się z Działem Wsparcia Uber o każdej porze dnia i nocy, siedem dni w tygodniu.

Nie wiedziałeś, że Uber to potrafi:

Zawsze wiesz z kim jedziesz Przed przybyciem auta na miejsce zawsze znasz imię kierowcy, jego ocenę, markę i model pojazdu oraz numer rejestracyjne.
Weryfikacja PIN Przed podróżą otrzymasz specjalny kod PIN, który należy podać kierowcy, aby mógł zacząć podróż
Udostępnij przejazd Po zamówieniu przejazdu możesz udostępnić trasę swojego przejazdu osobom z listy Zaufanych Kontaktów
Zaufane Kontakty Umożliwia stworzenie listy zaufanych kontaktów, którym można udostępnić swój przejazd. Funkcja jest aktywna zarówno dla pasażerów, jak i kierowców.
Anonimizacja numerów telefonów Pasażerowie i kierowcy mogą skontaktować się ze sobą zachowując pełną prywatność swoich numerów telefonów
Ride Check W przypadku niespodziewanego postoju dostaniesz powiadomienie w aplikacji, aby potwierdzić, że przystanek był planowany
Centrum Bezpieczeństwa Po kliknięciu w tarczę zyskujesz dostęp do informacji, procedur oraz wszystkich funkcji bezpieczeństwa.
Pomoc 24/7 W razie niespodziewanych zdarzeń możesz skontaktować się z numerem 112, lub z Działem Wsparcia Uber
System wzajemnej punktacji Zarówno kierowcy, jak i pasażerowie mogą wzajemnie wystawiać sobie oceny. Ani kierowca, ani pasażer nie widzą jak zostali ocenieni przez danego użytkownika