W piątek startuje starachowicki Helios. Co musimy wiedzieć idąc do kina, zmian jest dużo

2020-06-30 19:01 BM
Starachowicki Helios wraca po długiej przerwie
Autor: Aneta Matynia Starachowicki Helios wraca po długiej przerwie

W najbliższy piątek 3 lipca po kilkumiesięcznej przerwie wraca starachowickie kino Helios. O repertuarze i nowych, fantastycznych projektach specjalnych, a także innych niespodziankach, które mają rozpocząć nowy etap kinowego życia zapytaliśmy dyrektor starachowickiego kina Anetę Matynię. A zmian jest bardzo dużo

Podstawowa zmiana to zachowanie obowiązującego reżimu sanitarnego.

Nasze stanowiska gastronomiczne z popcornem czy kawą będą otwarte ale wszędzie będzie obowiązywał reżim sanitarny. I tak też przemeblowujemy stoliki w kawiarni ale również stoliki w holu przed wejściem do samego kina. Popcorn i inne artykuły spożywcze będzie można spożywać w trakcie seansów ale tylko i wyłącznie w przyłbicy. Widz na sali kinowej musi mieć zasłonięte usta i nos. Jednorazowe maseczki i przyłbice, będzie można kupić na miejscu w kinie - mówi nam dyrektor Aneta Matynia.

  • Pracownicy zostali wyposażeni w przyłbice ochronne zakrywające oczy, nos i usta, a także płyny do dezynfekcji dłoni. Ponadto wszyscy pracownicy kina są zobligowani do noszenia rękawiczek.
  • Co godzinę dezynfekowany będzie hol kina, stoliki oraz toalety.
  • Po każdym seansie sale kinowe będą wietrzone i dezynfekowane. Praca instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnej jest wyregulowana według zaleceń NIZP-PZH.
  • Przy dużej frekwencji, po zakończonych seansach wyjście widzów z sali będzie odbywać się w miarę możliwości wyjściem ewakuacyjnym.
  • Przy wejściu do kina widzowie będą zobowiązani do dezynfekcji dłoni.
  • Każdy widz znajdujący się na terenie kina będzie zobowiązany do zakrywania nosa i ust.
  • Widzowie powinni zachować między sobą bezpieczny odstęp minimum 1,5 metra. Aby to ułatwić na podłodze w kinowym holu zostały wyznaczone linie wskazujące bezpieczne odległości pomiędzy osobami stojącymi w kolejce, np. po bilety.
Starachowicki Helios wraca po długiej przerwie
Autor: Aneta Matynia Starachowicki Helios wraca po długiej przerwie

Na sali kinowej widzowie będą usadzeni w szachownicę, co drugie miejsce. Jednak w momencie kiedy na seans przychodzi rodzina, z automatu kupi bilet w odstępie od siebie, natomiast na sali będzie mogła usiąść razem. Nie ma też rezerwacji na seanse, bilety można kupić on-line ale tylko kupić czyli od razu zapłacić za zamawiany bilet - dodaje dyrektor Matynia.

W starachowickim Heliosie rozdzielamy kasy. W jednej kasie kupujemy bilety i zamawiamy jedzenie, w drugiej odbieramy jedzenie. Wszystko po to żeby osoby wydające artykuły spożywcze nie miały kontaktu z gotówką. To wszystko będzie oznakowane specjalnymi naklejkami.

Starachowicki Helios wraca po długiej przerwie
Autor: Aneta Matynia Starachowicki Helios wraca po długiej przerwie

Nowością będą też seanse prywatne, dedykowane dla znajomych, przyjaciół, rodzin, którzy będą chcieli mieć na wyłączność swoją salę. Warunkiem jest zakup minimum 20 biletów. Takie seanse prywatne dostępne będą dla grup lub nawet osób indywidualnych, warunkiem jest wykupienie 20 biletów. Jest też opcja wykupienia sali dla większej ilości osób ale maksymalnie do limitu, który obowiązuje na danej sali. Pod takie seanse prywatne specjalnie dedykowana jest jedna z sal kinowych w starachowickim Heliosie. Widzowie na taki seans wybierają sobie też film, który będą chcieli zobaczyć. Do wyboru będzie 9 filmów - mówi dyrektor Matynia.

Horrory mrożące krew w żyłach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze