W Poznaniu pojawią się m.in. Harari, Meyer, Bildt, de Barbaro i Włoszczowska. Trwa rejestracja na kongres Impact’22

2022-04-25 0:05
W Poznaniu pojawią się m.in. Harari, Meyer, Bildt, de Barbaro i Włoszczowska Trwa rejestracja na kongres Impact’22 zdjęcie otwierające
Autor: Materiały prasowe

Już niebawem, 11-12 maja 2022 r. Poznań Congress Center zamieni się w centrum najważniejszych wydarzeń gospodarczo-technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym czasie odbędzie się Impact’22 – jedyny w swoim rodzaju, nowoczesny kongres organizowany w Poznaniu, na którym co roku goszczą managerowie z największych globalnych firm, decydenci polityczni, naukowcy i eksperci światowej klasy.

To, co wyróżnia Impact’22 na tle innych wydarzeń tego rodzaju, to jego ogromna skala, poruszanie ważnych i aktualnych tematów, dodatkowe aktywności oraz ponadprzeciętna liczba gości i speakerów z zagranicy, należących do grona stu najbardziej wpływowych osób według magazynu Times. W tegorocznej edycji Impact’22 pojawią się znane i cenione osobistości ze świata m.in. izraelski historyk prof. Yuval Noah Harari, prof. Erin Meyer z INSEAD, Carl Bildt, współprzewodniczący Europejskiej Rady Spraw Zagranicznych, Alina Polyakova - szefowa CEPA, prof. Bogdan de Barbaro, polski lekarz psychiatra i terapeuta, Natalia Hatalska, założycielka Instytutu Badań nad Przyszłością - Marta Poślad reprezentująca Google, przedstawiciele Mastercard, Beata Daszyńska-Muzyczka, prezeska BGK, Tomasz Suchański, prezes zarządu Żabka Polska, Przemysław Gdański, prezes zarządu banku BNP Paribas, Aleksandra Sroka-Krzyżak, dyrektorka ds. strategii w Allegro, sportowcy: Maja Włoszczowska, wielokrotna medalistka w kolarstwie górskim, Anna Tybor, skialpinistka i Anita Włodarczyk, lekkoatletka, mistrzyni olimpijska w rzucie młotem. Administrację rządową i samorządową reprezentować będą m.in. Adam Niedzielski, minister zdrowia, Janusz Cieszyński, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa, podsekretarz stanu KPRM i prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak,

Dlaczego warto

Impact’22 to niecodzienne wydarzenie i jednocześnie doskonałe miejsce do wymiany poglądów, doświadczeń i informacji. To wreszcie platforma do dyskusji na aktualne tematy ekonomiczne i gospodarcze, a także możliwość pozyskania nowych kontaktów biznesowych. Uczestnicy mogą wziąć udział w warsztatach skoncentrowanych na analizie zmian – tych, które właśnie się dokonują i tych, które dopiero mają nadejść. To właśnie tu, w Poznańskim Congress Center, mamy niepowtarzalną okazję zapoznać się z najnowszymi raportami, badaniami i analizami rynkowymi, przeprowadzonymi przez krajowe i zagraniczne firmy. Impact’22 to 6 scen, na których 400 speakerów z różnych zakątków świata poruszać będzie 19 obszarów tematycznych.

Przyjemne z pożytecznym

W ramach wydarzenia Impact’22 uczestnicy mogą dodatkowo wziąć udział w ciekawych warsztatach biznesowych, prezentacji najlepszych startupów w Europie (Impact Arena), wziąć udział w gali Money.pl, w wydarzeniu food festival, treningu biegowym i konferencjach prasowych. Dla niektórych gości będzie to również okazja do spotkania w formie koktajlu, czyli tzw. Networking Coctail, który pozwoli nam poszerzyć sieć kontaktów w miłej, nieformalnej atmosferze. Uczestnictwo w kongresie zostanie uświetnione wystawami, spotkaniami z artystami i live performance, w ramach Impact Art. To także wspólne poszukiwanie rozwiązań najbardziej palących problemów przy okrągłym stole branżowym – Roundtable.

W Poznaniu pojawią się m.in. Harari, Meyer, Bildt, de Barbaro i Włoszczowska Trwa rejestracja na kongres Impact’22  2
Autor: Materiały prasowe

Znane i nowe ścieżki

Podczas tegorocznej edycji Impact’22 poruszonych zostanie aż 19 obszarów tematycznych, a wśród nich tematy związane m.in. z cyfryzacją i sztuczną inteligencją (Digital Futer), z zastosowaniem AI w przemyśle (Industry 5.0), neutralnością klimatyczną i zieloną gospodarką (Green Economy), efektywnością i bezpieczeństwem energetycznym (Energy), innowacyjnym transportem i infrastrukturą drogową, w tym z mobilnością automatyczną (Mobility), czystymi technologiami w usługach miejskich (Urban Next) i wiele innych.

Co ciekawe w tym roku pojawią się również nowe ścieżki tematyczne:

  • #StandWithUkraine – która poruszy tematy związane z humanitarnym, gospodarczym i geopolitycznym wpływem wojny na Ukrainie, pojawi się tu też pojęcie europejskiego „Planu Marshalla” dla Ukrainy, przyszłego bezpieczeństwa w Europie, ochrony cyberprzestrzeni przed atakami z sieci i dezinformacją, pod lupą znajdą się wyzwania i trendy demograficzne oraz dywersyfikacja dostaw źródeł energii do Europy;
  • Mental Health & Welbing – która poruszy aspekt zdrowia psychicznego, diagnozy, leczenia i sposobów zapobiegania chorobom psychicznym, związaną z tym zdrową równowagą cyfrową czyli Digital wellbeing, zarządzaniem energią wewnętrzną pracownika (jakość życia a efektywność w pracy). Pojawi się temat: Corporate wellness – moda czy konieczność oraz Otyłość – przekleństwo XXI w. Tu mówcami będą m.in. Bogdan de Barbaro, dr Magdalena Namysłowska czy Cezary Żechowski.
  • Sports marketing – organizowana jest we współpracy z Pulsem Biznesu, a partnerem PKN ORLEN. W ramach tej ścieżki wystąpią najbardziej znani polscy sportowcy. Tu powinny się pojawić odpowiedzi na pytania: w jaki sposób koncepcje cyfrowe mogą zmienić nasze doświadczenia z pasywnych na interaktywne? Jak będzie wyglądał sport w przyszłości i jak będziemy go oglądać na stadionie przyszłości? Jak budować efektywną współpracę na linii związki sportowe – samorządy – decydenci? Jakie wyzwania stoją przed międzynarodową organizacją sportową po pandemii? Dodatkowo zostaną poruszone kwestie dotyczące edukacji managerów sportowych w Europie oraz finansów i sportu. Dodatkowo drugiego dnia wydarzenia organizowana jest poranna rozgrzewka, podczas której uczestnicy będą mieć okazję wesprzeć Ukrainę. 
W Poznaniu pojawią się m.in. Harari, Meyer, Bildt, de Barbaro i Włoszczowska Trwa rejestracja na kongres Impact’22  3
Autor: Materiały prasowe

Partnerzy strategiczni

Kongres odbywa się we współpracy z ponad 30 partnerami medialnymi oraz ponad setką partnerów z sektora prywatnego i publicznego. Tak niezwykłe i wartościowe wydarzenie, jakim jest Impact’22, nie mogłoby się odbyć, gdyby nie ogromne wsparcie partnerów strategicznych: Żabka, Allegro, BGK Bank Gospodarstwa Krajowego, MasterCard, Google, PNB Paribas, Astra Zeneca i Scania, oraz strategicznych partnerów medialnych: Wirtualna Polska, money.pl, Dziennik Gazeta Prawna, forsal.pl, Puls Biznesu, RMF, Polska Agencja Prasowa, 300 Gospodarka. Wydarzenie objęte jest Patronatem Honorowym Ministra Zdrowia oraz Patronatem Honorowym Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Zarejestruj się na wydarzenie

Poszukujesz najnowszych informacji z obszaru ekonomii i gospodarki, przy czym chciałbyś czerpać z aktualnego i rzetelnego źródła wiedzy? Zależy ci na tym, by stale się rozwijać, budować własny biznes, a także dzielić się wiedzą i doświadczeniem z innymi? Wobec tego – nie może cię zabraknąć na tak niezwykłym wydarzeniu, którym jest Impact’22! Zarejestruj się na wydarzenie, korzystając ze strony https://impactcee.com/pl/start/. Śpiesz się, liczba biletów jest ograniczona.

Jeśli natomiast z określonych powodów nie będziesz mógł uczestniczyć w wydarzeniu fizycznie, możesz dołączyć do niego online! Będzie to możliwe dzięki dedykowanej platformie, która będzie streamować wybrane wystąpienia. Bądź z nami!