W Przemyślu trwa nabór wniosków o stypendium twórcze

2020-07-13 12:36 Anna Cichy
artysta
Autor: Pixabay

To propozycja dla wszystkich kreatywnych i zajmujących się kulturą w naszym mieście. A tych przecież nie brakuje!

Co roku o Stypendium Twórcze Miasta Przemyśla ubiegają się osoby zajmujące się twórczością artystyczną na terenie miasta Przemyśla w dziedzinie literatury, sztuk plastycznych, muzyki i tańca oraz teatru i filmu.


Stypendium przyznaje się w kwocie wypłacanej jednorazowo, jako świadczenie okresowe na czas określony, nie dłuższy niż 12 miesięcy. Środki na ten cel co roku są zabezpieczone w budżecie Miasta Przemyśla w dziale „Kultura i ochrona dziedzictwa narodowego”, a wysokość środków nie może przekroczyć sześciokrotnego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowego na koniec roku poprzedzającego przyznanie stypendium.

Wniosek o stypendium mogą składać we własnym imieniu zainteresowani artyści i twórcy. Taki wniosek powinien zawierać przede wszystkim: ogólne dane kandydata, jego wykształcenie, opis i informacje finansowe o przedsięwzięciu. Do wniosku dołącza się też dokumentację twórczości.


Następnie Prezydent Przemyśla powołuje komisję konkursową, która rozstrzyga konkurs.


Ostatnio nagrodzeni


W zeszłym roku stypendystami zostali : Dobrosław Jabłoński – młody, zdolny muzyk, Maria Gibała – poetka, oraz Jakub Prachowski – wokalista, członek zespołu Happy Prince, któremu stypendium Prezydenta Miasta pomogło w realizacji nagrań do teledysku na konkurs Eurovision Song Contest 2020.
Laureatką edycji z 2018 roku była Renata Johnson – Wojtowicz, wokalistka, która w grudniu zeszłego roku wydała swoja pierwsza debiutancka płytę

Regulamin oraz wniosek można otrzymać w Wydziale Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego w Przemyślu, tel. 16 675 20 84.
 

Najłatwiejsze waniliowe lody domowe

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Posłuchaj o piaskowaniu, sposobie na osad i przebarwienia na zębach. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.