W Żelaznej Górze powstanie miejsce sąsiedzkich spotkań i organizacji imprez kulturalno-rekreacyjnych

2020-07-03 23:47 Opr. MH
W Żelaznej Górze powstanie miejsce sąsiedzkich spotkań i organizacji imprez kulturalno-rekreacyjnych
Autor: www.pixabay.com

Żelazna Góra jest jedną z 13. miejscowości Warmii i Mazur, którym udało się zakwalifikować do listy rankingowej konkursu „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla” w 2020 roku. Wygrana to ok. 20 tys. zł. Za te pieniądze mieszkańcy postanowili postawić wiatę rekreacyjną wraz z wyposażeniem. Ma tam być miejsce ich sąsiedzkich spotkań.


W ramach zadania postawiona zostanie ekologiczna wiata rekreacyjna wraz z wyposażeniem. W obiekcie znajdą się: dwie sztuki tzw. ławostołów, rozkładana markiza, a na dachu zainstalowany będzie pakiet paneli słonecznych oraz zestaw oświetlenia ledowego wiaty.


Wiata to potrzeba i pomysł mieszkańców Żelaznej Góry. Zostanie zaprojektowana tak, by miejsce to mogło być wykorzystywane m.in. do sąsiedzkich spotkań, organizacji imprez kulturalno-rekreacyjnych a także odpoczynku wśród zieleni.

Stworzenie przyjaznego miejsca rekreacyjnego wpłynie na poprawę estetyki miejscowości i podkreśli uroki przepięknego krajobrazu wiejskiego. Będzie to przestrzeń przyjazna mieszkańcom, gościom, turystom i naturze.

Rajd po krew. 60-latek przejedzie rowerem Polskę

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze