Ich dzieci UMIERAJĄ SAMOTNIE przez koronawirusa. HORROR MATEK w Polsce

2020-10-11 8:21 wp
Wielka trauma matek w Polsce. Ich dzieci umierają samotnie. Koronawirus w Polsce
Autor: East News Wielka trauma matek w Polsce. Ich dzieci umierają samotnie. Koronawirus w Polsce

Koronawirus w Polsce nie daje za wygraną. Sytuacja epidemiologiczna w kraju ma ogromny wpływ na życie i zdrowie wielu Polaków. Nie tylko to fizyczne. Na tapecie pojawił się problem młodych mam i norowodków. Wielka trauma matek w Polsce, to w dobie pandemii pomijany problem. Chodzi o szpitale, w których ich dzieci umierają samotnie. Poznaj szczegóły!

Koronawirus sparaliżował cały świat, w tym Polskę. W mediach niemal codziennie pojawiają się informacje na temat ilości zachorowań, zgonów czy nowych obostrzeń. Ostatnio cały kraj stał się strefą żółtą z powodu drastycznego wzrostu zachorowań. Rząd zaprezentował nowy plan na opanowanie pandemii. Wróciły godziny dla seniorów, a od soboty 10 października maseczki trzeba nosić w każdej przestrzeni publicznej. Niestety, na tapecie pojawił się nowy problem. Dotyczy młodych matek i szpitali, w których ich dzieci umierają samotnie.

Wielka trauma matek w Polsce

W szpitalu Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi znajduje się wiele wcześniaków walczących o życie. Niestety, zostały odseparowane od rodziców niedługo po przyjściu na świat. Nie mogą ich odwiedzać, a często nawet uzyskać informacji na temat stanu ich zdrowia jak czytamy na Onet.pl. To wielka trauma dla matek w Polsce. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa. Nie tylko matki przeżywają trudne chwile. Również noworodki i wcześniaki: - Dziecko pozbawione wsparcia jedynej osoby, jaką znało jeszcze z życia płodowego, przeżywa wielką traumę – czytamy słowa Fundacji Rodzić po Ludzku na stronie Onet.pl.

Zobacz: Dlaczego rodzą się wcześniaki? Co jest przyczyną wcześniactwa?

Dzieci umierają samotnie w szpitalach

W sprawie tragedii i traumy matek w Polsce zaapelował nawet Rzecznik Praw Pacjenta, który twierdzi, że szpitale powinny zapłacić nawet 500 tys. złotych kary za niedopuszczanie rodziców do dzieci. Placówki zasłaniają się zdrowiem pacjentów i obawą przed koronawirusem. Niestety, to nie jest argument, który przemawia do matek w Polsce. Ich dzieci umierają samotnie w szpitalach: - Rzucili mi 3 kartki papieru, worek ubrań jak śmieci i powiedzieli: to wszystko, do widzenia. Przez bite 8 miesięcy zero informacji. Teraz płaczę, wyję, że nie było mnie przy Nim. A on czekał tylko na mnie! - wyznała Onet.pl matka, którą wpuszczono na widzenie tylko dwa razy na 30 minut.

Zobacz: Kościół nie chce go pochować! Wszystko przez koronawirusa

Matki protestują przeciwko oddzielaniu ich od dzieci

Matki postanowiły działać. Zaczęły organizować protesty przed szpitalami: - Walczcie, wzywajcie policję, gdy nie chcą wam pozwolić wejść, krzyczcie, płaczcie, róbcie co się da. Bo gdy dowiecie się, że coś się stało z dzieckiem zostaną wyrzuty sumienia - czytamy na Onet.pl słowa kobiety, której dziecko zmarło w samotności.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze